, Ane TA
, Ane TA

kochankowie z zawieprzyckiej wieży.

Komentarze 2
2015-07-29

. Pewien kasztelan dostał te ziemie od Jana Sobieskiego. Wraz z ziemią dostał i niewolników. Byl panem strasznym i okrutnym, krwią i potem tych ludzi wybudował twierdzę w powiecie spiczyńskim. Wśród tych niewolników była piękna greczynka z narzeczonym. Pechowo dla kochanków, kasztelan zapałał żądzą do owej dziewczyny. Wściekły jej odmową kazał oboje zamurować w zamkowej wieży. Kilka lat pozniej przybyl na zamek młodzieniec, który przedstawił się jako malarz. Przyjal od kasztelana zlecenie na wykonanie malunków zamkowej kaplicy. Przez rok brał pieniądze nie pozwalając nikomu wchodzić i podglądać pracy. Po roku wpuścił kasztelana, który, zamiast obiecanych pięknych malowideł, zobaczył namalowane całe swoje okrucieństwo. Zobaczył siebie w karocy ciągniętej przez diabły do bram piekieł. I ten malarz również trafił do wieży. Jak się okazało był bratem greczynki, który swiat przemierzał w jej poszukiwaniu. Dzis po zamku ostały się jeno ruiny. I kaplica. I duchy kochanków, które co północ błąkają się po murach.

​Pozdrawiam

, Ane TA
, Ane TA

Aneta

http://blog: gdziebylam.blogspot.com

, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
01 sierpień 2015 21:20

Ciekawa historia i bez: żyli długo i szczęśliwie,

pewnie z życia wzięte...

pozdrawiam

 

 

marian
30 lipiec 2015 21:29

Bardzo interesująca legenda .

Zwiedzone atrakcje

zawieprzyce

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022