Pokonać grawitację

Komentarze 6
2015-07-29

Szukam więc dalej, a że kto szuka ten znajduje, to i mnie to dopadło. Skok ze spadochronem. Wow. Adrenalina rośnie na samą myśl. Namawiam koleżankę (taką samą wariatkę jak ja) i jedziemy. Jeszcze tylko zrzuta na paliwo, wyznaczanie trasy Lublin – Chrcynno i lecimy. Tzn. jeszcze jedziemy.Docieramy po kilku godzinach. Jest 14. Na miejscu dostajemy ślinotoku, bo ci piloci to taaaaakie ciacha, ze mucha nie siada. Przechodzimy 15 minutowe szkolenie, odziewamy się w kombinezony. I….ogarnia mnie panika. Myślę; a jak spadnę? A jak się nie otworzy? A jak się odepnę? A jak to, a jak tamto? Jakimś cudem docieram do samolotu i wznosimy się na magiczną wysokość 4 tysięcy metrów. To właśnie z tej wysokości będziemy spadać. Ja z moim pilotem jesteśmy w ostatnim tandemie, więc teoretycznie mam jeszcze chwilę na łudzenie się, ze ja tu tylko tak sobie, towarzysko. Obok mnie moja kamerzystka, bo mamy wykupiony lot z filmowaniem, pokazuje jak skoczkowie życzą sobie powodzenia. No dobrze, ze tylko gestami, bo jakbym usłyszała np. połamania nóg to nie wiem czy bym wyskoczyła.

Adrenalina osiąga poziom wrzenia, widzę Dorotkę, która siedzi na progu i staram się pohamować moją cholerną wyobraźnię. Teraz nasza kolej. Słyszę komendę przesuwania się na próg. Nogi mi odjęło i nie wiem czy ze strachu czy z ciasnoty uprzęży. Dawno nie byłam tak blisko z żadnym mężczyzną . Siedzimy na krawędzi, kamerzystka obok, patrzę w dół a tam nic tylko chmury: raz, dwaaaaa i na trzyyyyyyy spadamy.Świat oszalał, raz słonce, raz chmury, wszystko wiruje, w uszach mi świszcze, nie mogę oddychać, oczy mi łzawią, obracamy się wokół własnej osi, robimy fikołki i nagle: jest pięknie, widzę Wicię (kamerzystkę), która mi macha i się śmieje. Dociera do mnie, ze frunę, podnoszę do góry kciuk, żeby dać znać, ze ok, zaczynam krzyczeć z radości. Wciąż spadamy na zamkniętym spadochronie więc pokazanie coś rękami jest bardzo trudne. Oddech mam już ustabilizowany, bo pomogłam sobie apaszką, którą nasuwam na usta. Miliony myśli przebiegają przez głowę, których i tak już teraz nie pamiętam.

Nagłe szarpnięcie i unosimy się znów lekko w górę. Spadochron otwarty a my dryfujemy po niebie. Jeszcze chwila jakiś wygibasów (których fachowej nazwy nie pamiętam) i kierujemy się do lądowania. Gładko poszło. Na ziemi prawdziwy szał, Dorota już na mnie czeka, rzuca mi się na szyję i piszczy w ucho. Obowiązkowe fotki z naszymi Panami, certyfikat w dłoń i do autka. Ja się uspokajam łykiem wody ognistej, Dorka prowadzi. Wracamy…..z głowami wciąż w chmurach.Polecam. Było fantastycznie.

Koszty:

- skok tandemowy z filmowaniem i zdjęciami – 900 zł

- bez filmowania – 650.

Skok z 4 tysięcy metrów, 60 sekund spadania na zamkniętym spadochronie z prędkością 200 km/h.

Spadochron otwiera się dopiero na wysokości 1500- metrów.

www.skydive.waw.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Magdalena
29 sierpień 2015 22:21

rewelacyjna sprawa. bardzo bym chciała miec okazję spróbować, czy bym się odważyła ? nie wiem, ale na pewno tak łatwo bym nie zrezygnowała, wiedząc, że okazja moze się nie powtórzyć ... 

Ela
07 sierpień 2015 22:10

Super. Gratuluje.

Maciej A
01 sierpień 2015 21:30

Adrenalinowa pożywka, dla mnie bardzo zachęcająca,

to nie jest moje marzenie, ale chciałbym spróbować,

musi być niesamowicie (zobaczyć np. takie Tatry z góry)

pozdrawiam

Mam kolegę który w wojsku trochę poskakał,

mówił że bał się i najbardziej przeżył nocne skoki

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
30 lipiec 2015 22:22

lepiej skupic sie na jakosci, a nie na ilosci opowiesciiii.

 

turystyka21
30 lipiec 2015 08:44

Skok ze spadochronem to jedno z moich marzen 😁 mam nadzieję, że w końcu uda mi się je spełnić 😉

marian
29 lipiec 2015 22:02

Szalona i odważna.Gratuluję .Ja bym się bał.

Zwiedzone atrakcje

Chrcynno

Lotnisko

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021