, Ela
, Ela

Troszkę Karkonoszy

Komentarze 9
2015-07-12

Niedziela, piękna słoneczna. Szkoda czasu na siedzenie w domu. Plan był ambitny, ale poranne zaspanie niestety bardzo go zmodyfikowało. Ale i tak trasa ciekawa i z widokami. Kiedyś ją opisywałam.Trasa wspomnień. Przeszłam ją z fantastyczną osoba, z którą niestety obecnie nie mam już kontaktu, a szkoda. Tym razem idziemy odwrotnie i jest ona połączona z Geocachingiem. Zaczynamy od Jagniątkowa. Wyruszamy Koralową ścieżką. Po drodze zatrzymujemy się przy Paciorkach. Odpoczynek, mała przekąska i podziwianie widoków. Ruszamy dalej, przy Rozdrożu pod Śmielcem chłopaki poszukują pierwszej skrzyneczki(kesza). Po paru minutach udaje się, dokonują wpisu i ruszamy dalej. Trasę zmieniamy ze względu na piękne widoki Śnieżnego Kotła. Przy Rozdrożu pod Wielkim Szyszakiem ruszamy na Przełęcz pod Śmielcem (1390 m npm.). Stąd widać odległy Słonecznik. Udajemy się w kierunku Czeskich i Śląskich Kamieni (1417m npm). Po drodze mijamy Śmielec ( 1424m npm.), Czarną Przełęcz (1350m npm), skałkę Dziób oraz pomnik upamiętniający dziennikarza Rudolfa Kalmana który zamarzł tu podczas burzy śnieżnej w 1929r. Ze skałek na wzniesieniu Śląskich i Czeskich Kamieni podziwiamy panoramę czeskich schronisk, Harrachova oraz naszego zbiornika w Sosnówce, widać nawet Kaplicę św. Anny oraz Rudawy Janowickie. Tu zostały odnalezione kolejne dwie skrzyneczki i dokonany wpis. Wracamy długą i nudną Pertowką do Jagniątkowa. Ostatnie poszukiwania kesza przy domu Hauptmanna i tu bardzo zawiodłam się na obsłudze, chłopcy poszli po pieczątkę a pani ich poinformowała że dziś nie, bo mają koncert a najlepiej to we wtorek niech przyjdą. Wrrrrr. Cała trasa z keszami zajęła nam około 6 godzin spokojnego marszu.(Dla kogo spokojnego, dla tego spokojnego -ach gdzie te lektyki🙂 nawet kijki czasami nie pomagały).

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
25 lipiec 2015 17:32

Dziękuję za miłe komentarze i dobre słowo.

Tadeusz Walkowicz
25 lipiec 2015 12:55

Elu dzięki Twoim zdjęciom, wróciły wspomnienia z 2014r. Rodzinnej wycieczce do Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic.

Pozdrawiam Tadek

Krzysztof Dorota
25 lipiec 2015 11:37

Fajna trasa widoczki i skałki super 

Roman Świątkowski
24 lipiec 2015 20:11

Przepiękne widoki w pięknych Karkonoszach. Fajna trasa. Twoje schr. Odrodzenie na fotkach o niebo lepiej sie prezentuje a w tle Śnieżka, niestety mi jej nie udało sie utrwalić na zdj.

Maciej A
24 lipiec 2015 13:38

Piękne Karkonosze,

trasa mi znana i bardzo przyjemna,

może kiedyś znów się przytrafi, byłoby fajnie

pozdrawiam

Danusia
24 lipiec 2015 12:03

Aktywna niedziela w miłych okolicznościach przyrody. Nie znam tej trasy, nie przeszłam jej, choć nazwy przewijające się w twojej relacji nie są mi obce. Tyle w Karkonoszach jest uroku,widać go na każdym zdjęciu.

fajna  znana mi trasa  -ostatnio bylem tam 2 lata temu -ta sama droga .

Pozdrawiam Karol

Ps.

corka naszych znajomych jest krotkofalowcem  i tez "obrabia -szuka " te skrzyneczki- kesze podczas naszych wspolych podrozy

 

Ostatnio edytowany: 2015-07-24 08:55

mokunka
23 lipiec 2015 22:42

  Piękny Dolny Śląsk , jak zawsze udana, ciekawa wycieczka Elu. Karkonosze , ależ bym chętnie tam pojechała !

Na Szrenicy byłam już dwukrotnie....wyciągiem niestety ale foty przy "pieczątce" mam ; gdzieś na PSz jest ta moja wycieczka....

pozdrawiam 🙂

Ostatnio edytowany: 2015-07-24 07:22

marian
23 lipiec 2015 22:25

Wspaniała wędrówka rodzinna.Zmęczenie szybko się zapomina  a widoki długo pozostają w pamięci.Pani z obsługi chyba wogóle nie rozumie turystów.Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022