Nuda z Rabki do Jordanowa ....
Nuda z Rabki do Jordanowa ....

Główny Szlak Beskidzki - Beskid Żywiecki

Komentarze 7
2015-07-11

O godzinie 7, wyruszam na mało ciekawy odcinek przez Skawę, drogę do Jordanowa. Poranek dość chłodny. W Jordanowie lekkie śniadanie i dalej. Przez Bystrą, nikogo na szlaku. Odcinek dość długi, ale przyjemnie się idzie. Po dotarciu do schroniska na Hali Krupowej, pokoik wieloosobowy, około 20 godz. było nas już 14 osób oczywiście młodzież. Widoki ze schroniska …. . Było też sporo ludzi z innych szlaków. Poznałem dziewczynę idącą do Wołosatego i chłopaka do Ustronia.Tam mam iść
Tam mam iść

Trasa 28,60 km. Średnia 3,63 km/godz.Rano czekamy na otwarcie baru, jem jajecznicę na boczku. Na szlaku do Przełęczy Krowiarki nikogo. Ale na to na podejściu na Babią Górę pielgrzymka. Ruch w obie strony. Na punktach widokowych tłumy ludzi. Upał …. . Na Babiej Górze też sporo ludzi. Po odpoczynku tylko do Schroniska na Markowych Szczawinach. Tu dopiero ludzi, na pokój, robię pranie bo pogoda sprzyja.Bystra
Bystra

Trasa 16,60 km. Średnia 3,42 km/godz.

Bystra - kościoł
Bystra - kościoł

Po śniadaniu ruszam dalej, mgły i zaczyna padać. W drodze do Bazy Głuchaczki mijam dwie grupy dziewcząt – przemoknięte. Potem już nikogo do Przełęczy Glinne. Piję kawę zagryzając oscypkami. Teraz tylko do Schroniska na Hali Miziowej. Pada i mgła .. widać schronisko. Po kwaśnicy … relaks w pokoju.

Trasa 25,40 km. Średnia 3,44 km/godz.

Dale j ....
Dale j ....

Poranek powitał mnie mgłą i deszczem. Tym razem jajecznica z kiełbaską. I tak w deszczu pomału do Schroniska na Rysiance. Nikogo na szlaku. W schronisko cisza, tylko dwie rodziny, po dłuższym odpoczynku w drogę. Przestało padać, ale jest mglisto. Stacja Turystyczna Słowianka – zamknięta. Teraz do Węgierskiej Górki. W pensjonacie Modrzew, byłem to już, mam nocleg w śpiworku. Zrobiłem sobie spacer wzdłuż Soły, ale znów deszcz mnie przegonił.

Na szlaku
Na szlaku

Trasa 24,20 km. Średnia 3,72 km/godz.

cdn.

Na szlaku
Na szlaku

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
02 sierpień 2015 22:06

super "łazęgowanie " tutaj wypada pozazdroscic

 

Karol

Lucy i Tom
24 lipiec 2015 08:46

Trasa świetna. Wytrwałości życzę

Tadeusz Walkowicz
23 lipiec 2015 09:36

Witam Wszystkich. Teraz siedzę na książeczką i piszę relację do zdobycia Diamentowej Odznaki przebycia Głównego Szlaku Beskidzkiego. 

Pozdrawiam Tadek

Ela
23 lipiec 2015 07:56

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zbyt szybko. Pociechą jest że zawszę tę trasę można powtórzyć. Powroty w znane miejsca są fajne. 

Roman Świątkowski
22 lipiec 2015 18:25

I powoli Twoja piękna przygoda się kończy, szkoda. Pogoda w wędrowaniu Ci nie pomagała.

Maciej A
22 lipiec 2015 17:18

Kibicuję i wciąż z przyjemnością oglądam piękne zdjęcia

pozdrawiam

marian
22 lipiec 2015 11:58

Wspaniale.Nie straszna Ci żadna pogoda.Tak trzymaj.Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Sch. na Hali Krupowej

Sch. Markowe Szczawiny

Sch. na Hali Miziowej

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021