Pałac w Witaszycach
Pałac w Witaszycach

Witaszyce - Wojny Napoleońskie i Gwiezdne!

Komentarze 7
2015-07-10

Pałac Witaszyce

Witaszyce witają turystów pięknym, zabytkowym, neobarokowym pałacem z końca XIX wieku, który dziś pozostaje w rękach prywatnych. Pałac jest pięknie odremontowany i kryje we wnętrzach hotel oraz restaurację. O dziwo ani nocleg ani potrawy nie są tu drogie, jak na piękne pałacowe wnętrza.



Wizyta w Pałacu może stać się nie lada atrakcją dla miłośników historii oraz Gwizdnych Wojen. O ile historia w zabytkowym pałacu jest jakby logiczna i nie dziwi, to można pomyśleć czemu Gwiezdne Wojny? Ano te dwie pasje właściciela pięknie ukazane są turystom w starym dworku stojącym obok pałacu. Powstały tu bowiem unikatowe w skali światowej muzea - Muzeum Napoleońskie i Muzeum Star Wars - niezwykle ciekawe miejsca, szczególnie dla miłośników tych tematów.

Muzeum Napoleońskie

Muzeum to poświęcone jest Epoce Napoleońskiej, a jego celem jest pokazanie ogromnego wkładu Polaków w walkę o niepodległość pod przewodnictwem Napoleona. Prezentowana jest tu kolekcja ponad 10.000 figurek żołnierzy walczących w tamtych czasach, wielką ciekawostką są dwie makiety prezentujące bitwy pod Raszynem (2000 figurek) i Waterloo (4000 figurek). Ponadto w Muzeum można zobaczyć broń, mundury, monety, książki i dokumenty z epoki. Na szczególną uwagę zasługują: maska pośmiertna Napoleona i jego włos. Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach leży na Szlaku Napoleońskiego Południowej Wielkopolski.



Muzeum Gwiezdnych Wojen

Muzeum Star Wars w Witaszycach to największa w Polsce kolekcja unikatowych przedmiotów ze słynnej sagi gwiezdnej. Odnaleźć tu można aż 1000 eksponatów ze wszystkich cżęści fabularnych i animowanych, w tym postacie w skali 1:1 - m.in. R2D2, Darth Maul czy Szturmowcy. To fantastyczna sprawa dla miłośników Gwiezdnych Wojen, ale nie tylko, każdy turysta pozna główne postaci sagi i doceni olbrzymi wkład w tworzenie tej wystawy, również z klocków Lego.

W Witaszycach w pobliżu pałacu można zobaczyć też 2 ciekawe kościoły, jeden stary z początku XIX wieku, stojący w miejscu wcześniejszej świątyni, pod wezwaniem Św. Trójcy, z drewnianą dzwonnicą, drugi natomiast bardziej współczesny, z XX wieku, za to ciekawy w swej formie i bardzo wysoką wieżą górującą ponad wsią.



Komentarze

Zostaw swój komentarz

Grzegorz
26 lipiec 2015 11:07

Ale niespodzianka 🙂 Miałem okazję trzy lata temu spędzić noc w tym hotelu 🙂 Muzeum też oczywiście odwiedziłem.Bardzo przyjemne i romantyczne miejsce...

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
21 lipiec 2015 22:33

witam

znam ten palac wraz z folwarkiem w Witaszycach  -bywam tam od czasu do czasu  .

miejsce w ktorym(podobno) zatrzymal sie  Napoleon Bonaparte w drodze na Moskwe

przechowywany jest  wlos Napoleona ( legenda)

U nas w Wlk  takich miejsc i palacow są setki moze nawet tysiace

 

Pozdrawiam Karol

Ostatnio edytowany: 2015-07-21 22:50

Ela
21 lipiec 2015 20:53

Świetny ten pałacyk, Napoleona mam troszkę u nas🙂 ale w formie corocznej bitwy a nie muzeum. A Gwiezdne Wojny to jednak był fajny film. Roboty były świetne. Extra zdjęcia, jak zawsze super.

mokunka
14 lipiec 2015 15:23

Fajna ciekawostka z tym muzeum a i otoczenia, palac interesujące . Chyba mało znane miejsce...w kazdym razie ja o takowym nie słyszałam .

Anna Piernikarczyk
14 lipiec 2015 12:17

Dziękuję Wam 🙂

Roman Świątkowski
14 lipiec 2015 11:26

Witaszyce jak i ładny pałac i zarówno muzea wogóle nie znam. Bardzo pozytywnie mnie zaszkoczyło muzeum Napoleońskie a nie wspomnę o muzeum kultowych Gwiezdnych Wojen. Jak film każdy może pamietać (starsze lub te nowsze części) to nie każdy wie ze wojska Napoleona maszerowały przez Polskę, a oddziały polskie były sprzymieżencem Napoleona. 

Bardzo ciekawe miejsce.

pozdrawiam.

Maciej A
13 lipiec 2015 22:49

No proszę, piękne miejsca, jak zwykle podziwiam też fotograficzny warsztat,

a jeszcze to połączenie historii z gwiezdnymi wojnami, co najmniej zaskakujące

Niech moc będzie z Wami ;-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021