Zamek #1, Patrycja Sadowska
Zamek #1, Patrycja Sadowska

Uniejów

Komentarze 4
2015-03-19

Uniejów znam od dziecka. Jako smarkula spędzałam tam po kilka tygodni w czasie wakacji, oraz okazyjnie świętowałam na imprezach rodzinnych. Z Miśkiem, postanowiliśmy się tam przejechać z okazji Walentynek. Naszym głównym punktem wycieczki był uniejowski Zamek. Jednak… Odrobinę się nim rozczarowałam. Jako dziecko uważałam go za znacznie większy i majestatyczny, niż w rzeczywistości. Dodatkowo wprowadzenie do Zamku nowoczesnego stylu, tj. zastąpienie fragmentu wewnętrznego muru szklaną ścianą uważam za nietrafione a wręcz haniebne… Nie przepadam za takimi połączeniami, ale cóż… Na szczęście zamkowy park nie zmienił się wiele. Hordy ludzi szturmujące Termy, nie pokusiły się o zwiedzanie zamku, także park był niemal opustoszały. Bardzo zaciekawiła mnie klatka z ptakami. Dość ciekawy pomysł, choć może trochę niewpisujący się w charakter zamku. Gdyby to była bażanciarnia z prawdziwego zdarzania ładnie komponowałaby się z Zamkiem i parkiem. Natomiast druciana klatka… Jakoś mnie nie przekonała 😉 Urzekła mnie natomiast puchata kurka! Zakochałam się w tym białym stworzeniu u marzyłam żeby ją pomiziać!

Krótki spacer po Uniejowie przywołał wiele wspomnień, kiedy to ze starszą kuzynką wkraczałyśmy w etap nastoletnich podlotek poznających sekrety życia. W mieście widać nakład pracy włożony przez władze, jednak to chyba na zawsze pozostanie małe senne miasteczko.

Uniejowska Biała Dama, Patrycja Sadowska
Uniejowska Biała Dama, Patrycja Sadowska
Pan Paw, Patrycja Sadowska
Pan Paw w konsternacji, Patrycja Sadowska
Puchata kurka!, Patrycja Sadowska
Puchata kurka , Patrycja Sadowska
Zamek #3, Patrycja Sadowska
Zamek #4, Patrycja Sadowska
Zamek #5, Patrycja Sadowska
Zamek #6, Patrycja Sadowska
Fragment parku, Patrycja Sadowska
Zamek #7, Patrycja Sadowska
, Patrycja Sadowska
Zamek #8, Patrycja Sadowska
Restauracja?, Patrycja Sadowska
Zamek #9, Patrycja Sadowska
Tablica pamiątkowa, Patrycja Sadowska
Widok na Uniejów, Patrycja Sadowska
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP, Patrycja Sadowska
Zegar kościelny, Patrycja Sadowska
, Patrycja Sadowska
Zamek widziany z perspektywy miasta, Patrycja Sadowska
Warta o zachodzie słońca, Patrycja Sadowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
20 marzec 2015 20:51

Zamek śliczny. Co tam termy, ja wolę takie zabytki,pełne historii, tajemnic, ciekawostek. Śliczne zdjęcia. Ciekawa relacja. 

Roman Świątkowski
20 marzec 2015 20:39

Ładne zdjęcia.

marian
19 marzec 2015 23:35

To prawda że dla większości Uniejów kojarzy się z termami niż z zamkiem. Znam ten zamek tylko z  relacji naszych dzielnych krajtroterów Krzysztofa i Dorotki. 

Anna Piernikarczyk
19 marzec 2015 18:30

Śliczne zdjęcia i miejsce 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021