Zamek #1, Patrycja Sadowska
Zamek #1, Patrycja Sadowska

Uniejów

Komentarze 4
2015-03-19

Uniejów znam od dziecka. Jako smarkula spędzałam tam po kilka tygodni w czasie wakacji, oraz okazyjnie świętowałam na imprezach rodzinnych. Z Miśkiem, postanowiliśmy się tam przejechać z okazji Walentynek. Naszym głównym punktem wycieczki był uniejowski Zamek. Jednak… Odrobinę się nim rozczarowałam. Jako dziecko uważałam go za znacznie większy i majestatyczny, niż w rzeczywistości. Dodatkowo wprowadzenie do Zamku nowoczesnego stylu, tj. zastąpienie fragmentu wewnętrznego muru szklaną ścianą uważam za nietrafione a wręcz haniebne… Nie przepadam za takimi połączeniami, ale cóż… Na szczęście zamkowy park nie zmienił się wiele. Hordy ludzi szturmujące Termy, nie pokusiły się o zwiedzanie zamku, także park był niemal opustoszały. Bardzo zaciekawiła mnie klatka z ptakami. Dość ciekawy pomysł, choć może trochę niewpisujący się w charakter zamku. Gdyby to była bażanciarnia z prawdziwego zdarzania ładnie komponowałaby się z Zamkiem i parkiem. Natomiast druciana klatka… Jakoś mnie nie przekonała 😉 Urzekła mnie natomiast puchata kurka! Zakochałam się w tym białym stworzeniu u marzyłam żeby ją pomiziać!

Krótki spacer po Uniejowie przywołał wiele wspomnień, kiedy to ze starszą kuzynką wkraczałyśmy w etap nastoletnich podlotek poznających sekrety życia. W mieście widać nakład pracy włożony przez władze, jednak to chyba na zawsze pozostanie małe senne miasteczko.

Zamek #2, Patrycja Sadowska
Zamek #2, Patrycja Sadowska
Uniejowska Biała Dama, Patrycja Sadowska
Pan Paw, Patrycja Sadowska
Pan Paw w konsternacji, Patrycja Sadowska
Puchata kurka!, Patrycja Sadowska
Puchata kurka , Patrycja Sadowska
Zamek #3, Patrycja Sadowska
Zamek #4, Patrycja Sadowska
Zamek #5, Patrycja Sadowska
Zamek #6, Patrycja Sadowska
Fragment parku, Patrycja Sadowska
Zamek #7, Patrycja Sadowska
, Patrycja Sadowska
Zamek #8, Patrycja Sadowska
Restauracja?, Patrycja Sadowska
Zamek #9, Patrycja Sadowska
Tablica pamiątkowa, Patrycja Sadowska
Widok na Uniejów, Patrycja Sadowska
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP, Patrycja Sadowska
Zegar kościelny, Patrycja Sadowska
, Patrycja Sadowska
Zamek widziany z perspektywy miasta, Patrycja Sadowska
Warta o zachodzie słońca, Patrycja Sadowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
20 marzec 2015 20:51

Zamek śliczny. Co tam termy, ja wolę takie zabytki,pełne historii, tajemnic, ciekawostek. Śliczne zdjęcia. Ciekawa relacja. 

Roman Świątkowski
20 marzec 2015 20:39

Ładne zdjęcia.

marian
19 marzec 2015 23:35

To prawda że dla większości Uniejów kojarzy się z termami niż z zamkiem. Znam ten zamek tylko z  relacji naszych dzielnych krajtroterów Krzysztofa i Dorotki. 

Anna Piernikarczyk
19 marzec 2015 18:30

Śliczne zdjęcia i miejsce 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021