Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Ela
, Ela

Piechowice atrakcje i tajemnice.

Komentarze 6
2015-02-22

Historię i co ciekawsze atrakcje Piechowic opisywała już Ania. Dziś chciałabym dodać inną ciekawostkę a są to Piotrowe Skały ze sztolniami z II Wojny Światowej. Oaza nietoperzy i brak dostępu. Chociaż z tego co mówił mój rozmówca za jego dziecięcych czasów można było tam wejść. To z tym miejscem i górą Sobiesz związana jest historia zniknęcia Złotego Pociągu z 12 wagonami wywiezionych zabytków przez Niemców. Ciekawy opis można znaleść na tej stronie http://www.maciejmazur.cba.pl/piechowice/-_historia.html.

Do Piotrowych Skał dojdziemy za drogowskazem w kierunku Cichej Doliny lub od kościoła Św. Antoniego żółtym szlakiem. My wybraliśmy tą drogę. Kościół ładny ciekawy z charakterystyczną plebanią. Potem w oddali widać biały budynek pewnie jakiś dwór ale historii tego miejsca nie udało mi się znaleść i po paru minutach marszu widzimy już nasz cel. I tu zagadka bo pewnie w związku z tajemnicą pociągu nie udało mi się znalesc jakiś większych informacji o samych skałkach. . Grupa łatwo dostępna, ciekawa. Można na nią wejść ale na zbyd duże widoki nie ma co liczyć. Ogólnie miejsce przyjemne chociaż rzadko chyba odwiedzane. My nie spotkaliśmy nikogo. A pogoda nawet przyjemna była.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
09 marzec 2015 22:07

Kolejne ciekawe miejsca w tym wspaniałym regionie,

dla każdego coś miłego, dla mnie również,

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
09 marzec 2015 18:50

Pięknie Elu, wspaniałe okolice, troszeczkę je poznaliśmy w lato, ale Ty jesteś Królową swojego regionu 🙂

mokunka
09 marzec 2015 18:47

Fajnie Elu, że opisujesz pięknie położone Piechowice. Niedaleko Cieplic i Szklarskiej Poręby. Historia pełna tajemnic , piękne krajobrazy, zabytki....Masz tam tak blisko. Super 🙂

 Ciekawostką , którą ja zapamiętałam z pierwszego pobytu w Piechowicach jest skalny tunel. Jeśli ktoś takowego nie widział a będzie w okolicy, warto tam podjechać.

marian
08 marzec 2015 18:02

Piękne tereny które kryją tyle tajemnic.

Danusia
08 marzec 2015 17:07

Ciekawa historia z tym pociagiem ukryta wśród skałek. Świetnie Elu,że pokazujesz takie miejsca, nigdy o tym nie słyszałam. Człowiek uczy się całe życie:-)

Lucy i Tom
08 marzec 2015 16:19

Ciekawe miejsce. Również ciekawa sama historia i nierozwiązana tajemnica.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021