, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Zimowy weekend w Dolinie Chochołowskiej

Komentarze 10
2015-02-20

Swoją wyprawę zaczynamy tradycyjnie od Siwej Polany, gdzie płacimy za wstęp do TPN i kierujemy się w stronę doliny. Jest piękne słońce, niebieskie niebo i jak na okres ferii zimowych dość sporo turystów. Maszerujemy szybkim krokiem, aby jak najszybciej wejść w teren zalesiony, gdyż słońce mocno świeci nam w oczy. Wędrówkę zaczynamy dość późno, bo około 14.00 z powodu zakorkowanej zakopianki.

Wchodzimy w las. Jest dość ciepło jak na luty. Śniegu dosyć sporo. Droga jest jednak odśnieżona. Idzie się pomimo tego ciężko, bo buty ślizgają się po zamarzniętym śniegu. Po ok. godzinie docieramy do Polany Huciska. To tutaj w sezonie letnim dojeżdża kolejka turystyczna „Rakoń” z Siwej Polany. Również w tym miejscu kończy się droga asfaltowa, która jest pod śniegiem.

, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Idziemy dalej kolejną godzinę. Bardzo dużo turystów idzie w przeciwnym kierunku. Samochody ze schroniska jeżdżą tam i z powrotem. Spory ruch. W końcu dochodzimy do miejsca z którego rozpościera się widok na zabytkowe bacówki. Dolina w śniegu wygląda pięknie. Kierujemy się w stronę schroniska. Po drodze robimy zdjęcia. W oddali dostrzegamy Kaplicę św. Jana Chrzciciela. Ale w dzisiejszym dniu nie mamy w planach odwiedzenia jej.

Docieramy do schroniska. Meldujemy się na nocleg, jemy kolację i oczekujemy następnego dnia.

, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Rano również budzi nas piękne słońce. Jemy śniadanie, pakujemy rzeczy i wychodzimy. W planach mamy Kaplicę oraz powrót do Siwej Polany. Brnąc wydeptaną ścieżką docieramy do Kaplicy św. Jana Chrzciciela. Kaplica jest niewielka, wybudowana w stylu góralskim na potrzeby filmu pt. „Janosik”. Bywał w niej nie raz Karol Wojtyła. W okresie letni odbywają się w niej Msze Św. Oglądamy kaplicę, robimy pamiątkowe zdjęcia i powoli schodzimy na szlak prowadzący do Siwej Polany, gdzie kończymy swoją wycieczkę.

, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
Dolina Chochołowska zimą, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
Dolina Chochołowska zimą, Lucy i Tom
, Lucy i Tom
, Lucy i Tom

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
27 luty 2015 13:52

Marzę o tym, by być w Tatrach zimą... Ale niech chociaż spełni się częściowo, by latem tam pojechać choć na chwilę...

Twoje fotki są świetne.

marian
24 luty 2015 19:41

Wspaniała zimowa wycieczka.Super fotki.

mokunka
22 luty 2015 16:31

Zima w Tatrach. Fajna wycieczka 🙂

 

Danusia
22 luty 2015 11:04

Piękna ,zimowa wycieczka. Nie byłam do tej pory zimą w górach.

piękna podróż w zimowej  szacie .

 

Pozdrawiam  Karol

Krzysztof Dorota
21 luty 2015 20:18

Ładnie zimowo 🙂
 

Roman Świątkowski
21 luty 2015 07:38

Ale piękna wycieczka a w zasadzie piękne śnieżne widoki. Fajna wędrówka. Pozdrawiam.

violus
20 luty 2015 16:43

Bardzo fajna zimowa wycieczka.

Maciej A
20 luty 2015 14:27

Zima piękna i wycieczka bardzo fajna.

Majestatyczna dolina co odczuwa się zwłaszcza na polanie Chochołowskiej. A te górki dookoła kuszące. Super miejsce, zawsze lubiałem tu trochę pobyć.

Jak tak dalej będzie z pogodą to może już niedługo krokusiki się pojawią...

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
20 luty 2015 12:34

Ślicznie tam zimą 🙂 PIękny, długi  spacer

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021