Gościniec Równica
Gościniec Równica

Równica i Leśny Park Niespodzianek

Komentarze 14
2015-02-12

Równica to popularna góra w Beskidzie Śląskim, w Ustroniu, bardzo licznie odwiedzana m.in. dlatego, że można na nią wjechac samochodem, ale też dlatego że jest atrakcyjna, z fanymi widokami i z cudnym Leśnym Parkiem Niespodzanek na jej zboczach.

Jako że dzieci mają ferie no i wreszcie się trochę słońca pokazało, postanowilismy wykorzystać ten moment. Akurat tak się dziwnie złożyło, że nad samą Równicą nam zawisła chmura potężna, choć wkoło było tylko słońće, ale tym sposobem, zimowa aura i śnieżny świat wydał się jeszcze ciekawszy i tajemniczy. U nas już wszystko topnieje a na Równicy biało, nawet na drzewach, pięknie! Pochodzilismy, dzieci się potarzały w śniegu o ruszyliśmy niżej do Leśnego Parku, bo o 12.00 w południe miał być pokaz sów. Przez Park biegiem pędziliśmy na sam koniec obiektu, do sowiarni ale zdążyliśmy, pokaz był świetny, zabawny, a sowy zadziwiajaco współpracowały.

Gościniec Równica
Gościniec Równica

Słyszałam o Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu wiele razy, ale nie sądziłam że jest aż taki wspaniały, dla dzieci miejsce wymarzone, ale nie tylko dla dzieci. Po pokazie obeszliśmy cały park, a o 14.00 był pokaz ptaków drapieżnych w sokolarni, również fantastyczny. To ciekawe że można tak współpracować z ptakami. 

Poza pokazami ptaków można tu obejrzeć wiele innych zwierząt, jeleniowate w dużej mierze chodzą wolno po całym parku, jest ich wiele, dają się karmić karmą zakupioną w kasie (3 zł, duża paczuszka, starczy na długo) i nawet głaskać, choć jak to jeleniowate, są dość płochliwe i niezgrabne kroki dzieci po śniegu potrafiły je spłoszyc, po czym za chwilę znów wracały do pełnych rączek, pustymi rękami się nie interesowały 🙂 Dzieci zachwycone, niektóre samce były większe od nich, a i samice przewyższały Dominikę. Działa tam prawo dżungli, Donia chciała karmić najmłodsze, ale były one przeganiane przez większe, głównie samce. Luźno chodziły też muflony, dość strachliwe zwierzątka, choć rogami budziły respekt, podobnie jak daniele. Część jeleniowatych było za ogrodzeniem, a wśród nich... żubry, super oglądać je z tak bliska i w dodatku obok saren.

Równica
Równica

Były też kozy, dziki, muł, jenoty, świnki wietnamskie, te zwierzęta już za ogrodzeniem. Luźno chodziły jeszcze alpaki. Jest też kraina bajek, plac zabaw i piękne widoki na Czantorię. Bardzo przyjemne miejsce, polecam każdemu! O każdej porze roku.

Rownica
Skibówka
Skibówka
Park Linowy na Równicy
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek Daniel
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodziane - Jelenie
jeleniowate wolno sobie chodzące
widok na Czantorię
Leśny Park Niespodzianek muflon
Żubr
Leśny Park Niespodzianek żubr
dzik
kozy
Kraina Bajek
Aguja
Natalia z Agują (jastrzębiowate)
Kania ruda
Kania ruda
Orzeł bielik
Sokół
sowa
Leśny Park Niespodzianek
puszczyk
uszatka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
19 luty 2015 07:55

No i jak jechaliśmy to mówiłam dzieciom że będą chodzić między nami ale nie przypuszczałam że aż tak to fajnie wszystko jest zrobione, że tyle tych zwierząt, bardzo nam się spodobało 🙂

mokunka
18 luty 2015 21:57

No prosżę wybraliście się zimą . Prawie , w takiej śnieżnej bieli , jak ja przed kilku laty !

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,5823,zimowy---lesny-park-niespodzianek-w-ustroniu.html

Wtedy się Aniu dziwiłaś (pamiętam w komentarzach, iż zwierzaki chodzą ot - tak po ścieżkach ) , fajnie , że miałaś okazję się o tym  przekonać 🙂.

Anna Piernikarczyk
18 luty 2015 18:26

dziękuję bardzo polecam 🙂

 

violus
18 luty 2015 17:19

Aniu trafiłaś na cudną pogodę, a do Parku Niespodzianek muszę pojechać z moją wnusią nie wiedziałam ,że tam jest tak super.

violus
18 luty 2015 17:19

Aniu trafiłaś na cudną pogodę, a do Parku Niespodzianek muszę pojechać z moją wnusią nie wiedziałam ,że tam jest tak super.

Anna Piernikarczyk
16 luty 2015 19:20

hehe dzięki 🙂

 

Ela
16 luty 2015 18:58
Przepiękna zima. Bajkowe zdjęcia jak z Królowej Śniegu. Miejsce super na rodzinne wypady. Fajnie spędziliście czas.
Anna Piernikarczyk
16 luty 2015 09:44

Dziękuję Wam 🙂 Tak pięknie zimą jest w górach, nawet trochę we mgle, a Park to miejsce fantastyczne i zimą wydaje mi się nic nie traci na atrakcyjności.

Marcin_Henioo
16 luty 2015 09:43

Przepiękne te ptaki drapieżne! Cudnie je uchwyciłaś w locie.

Roman Świątkowski
15 luty 2015 15:27

Bąba wycieczka. Piekne, ciekawe i fajne miejsca z całą rodzinką odwiedziliście.

Równica śnieżna, jak widzę troszkę we mgle. Nam się udało wczoraj powędrować na Równice, widoki jak zawsze super, pogoda równiez dopisała.

Leśny Park Niespodzianek jak widać i zimą pięknie się prezentuje. Również bardzo mi sie podobało, niestety tylko park z rodzinką odiwedzilismi kilka krotnie ale latem. Może czas odwiedzić zimą.

Danusia
15 luty 2015 14:24

Fajna zimowa wycieczka:-)

Maciej A
14 luty 2015 09:48

Super wycieczka i zima piękna, zwierzaki zapozowały elegancko,

pozazdrościć wspaniale spędzonego czasu

a u nas też już po zimie, chyba już na dobre

pozdrawiam

P.S. Ciągnięcie w góry chyba połamie mi kości :-).

Anna Piernikarczyk
13 luty 2015 19:05

Dziękuję Marianie ) Też mnie ciągnęło 🙂

marian
13 luty 2015 15:52

Wpaniałe fotki.Coraz bardziej mnie ciągnie w góry by  pocieszyć się widokiem śnieżnych gór.

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023