, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Pałac Hochbergów w Pszczynie

Komentarze 7
2008-11-20
Muzeum zamkowe w Pszczynie to jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Wejście do zamku wiedzie przez dawną siedzibę straży zamkowej zwaną "Bramą Wybrańców". We wnętrzu znajdują się pięknie odtworzone pomieszczenia z XIX wieku, wraz z ich oryginalnym wyposażeniem. Szczególną uwagę warto zwrócić na słynną Salę Lustrzaną. To dwukondygnacyjne pomieszczenie jest jednym z najlepiej zachowanych XIX wiecznych wnętrz w Polsce. Dwa olbrzymie lustra o powierzchni 14 m2 zostały wykonane w Paryżu. Kiedyś w tym miejscu mieściła się jadalnia obecnie zaś znajduje się sala koncertowa.
Aby dostać się na pierwsze piętro musimy pokonać piękne schody urządzone na wzór Schodów Królowej w Wersalu. Na piętrze znajdują się apartamenty prywatne księżnej Daisy (związanej również z zamkiem Książ). Na zewnątrz zamku możemy trafić do przyzamkowego ogromnego parku utrzymanego w stylu angielskim, nam jednak nie udało się go zobaczyć w pełnej krasie ze względu na niesprzyjającą pogode.
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Pałac Hochbergów w Pszczynie, Dariusz Lipka
Lubliniec

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Dariusz Lipka
20 listopad 2008 20:55
W Malborku da sie je robic przynajmniej z Wawelem jest troche gorzej, bo wnętrza i robienie zdjęć to niebo a piekło. Robienie zdjęć na Wawelu jest praktycznie niewykonalne.
maciej w
20 listopad 2008 20:32
W malborku niedosc ze wejscie nie jest tanie to robiebnie zdjec jest za oplata,a to ze u nas jest albo zakaz robienia zdjec albo sa platne to druga sprawa.
Dariusz Lipka
20 listopad 2008 20:26
Płaciłem za robienie zdjęć w Pszczynie, płaciłem w Książu, w Malborku, Krakowie, w Wieliczce, i w kilku jeszcze miejscach, to troche drogo wychodzi nawet jak na Polske.
maciej w
20 listopad 2008 20:13
Prawda, z tymi oplatami za robienie zdjec prawie w kazdym bardziej znanym zabytku to przesada.Tym bardziej ze placi sie za samo wejscie i w niektorych miejscach calkiem sporo.
maciej w
20 listopad 2008 20:12
Prawda, z tymi oplatami za robienie zdjec prawie w kazdym bardziej znanym zabytku to przesada.Tym bardziej ze placi sie za samo wejscie i w niektorych miejscach calkiem sporo.
Dariusz Lipka
20 listopad 2008 20:02
Szczerze powiem to zdzierstwo, ale przejeździłem kilka miejsc w Polsce i nic mnie już nie zdziwi, za gorsze miejsca płaciłem. Szczególnie coniektóre opłaty za zdjęcia były kosmiczne. Dlaczego tak drogo? Niewiem...

20 listopad 2008 14:01
Konto użytkownika zostało usunięte
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022