Dolina Będkowska zimowo

Komentarze 4
2015-01-06

Była to niedziela, kiedy to jeszcze była zima, bo dzisiaj to już jesień bardziej. Udało mi się wyciągnąć rodzinkę do Doliny Będkowskiej w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Zaczęliśmy spacer w Będkowicach, gdzie zaczyna się owa dolinka. Byliśmy tu już kilka razy, nawet dojechaliśmy tu na rowerach, ale jeszcze nigdy nie w zimie. Plusem jest tam to, iż droga jest ubita i wyjeżdżona, więc nie trzeba przedzierać się przez śnieg. Tylko, że w głównej mierze jest to dzięki autom, które dość często tam niestety przejeżdżają.Droga była śliska, więc trzeba było uważać, a w szczególności gdy obok przebiegał jakiś biegacz - a Rasti widząc kogoś biegnącego też się zrywa. Raz mi tak zrobił ale na szczęście utrzymałam równowagę.

Rasti więc nie był najszczęśliwszy gdy musiał iść na smyczy. Dopiero niedaleko Brandysówki go odpięliśmy. Dzieci zostały pod wiatą ogrzewać się w ostatnich promieniach zachodzącego słońca, a ja z Rastim poszłam kawałek dalej zobaczyć wodospad Szum na potoku Będkówka. Jest on jedynym na terenie jury i ma wysokość 4 metrów.Brandysówka, która jest gospodarstwem turystycznym w sercu Doliny Będkowskiej działała mimo zimy, więc dzieci zamówiły sobie kakao i naleśniki. Szkoda tylko, że miejsca siedzące są tylko na polu i nie ma gdzie wejść by się ogrzać w taką pogodę.

Ale pod wiatą, w osłoniętym miejscu, w słońcu było przyjemnie. Trzeba było wracać, a że już mniej aut jeździło więc Rasti już w większości swobodnie mógł pobiegać.

Ciekawych zapraszam na mój blog o naszym psiaku goldenie: http://goldenrasti.blog.pl/Komentarze

Zostaw swój komentarz

20 styczeń 2015 19:39

Baedzo ciekawe miejsce. No i zima. Extra

19 styczeń 2015 00:17

Fajna zimowa wycieczka, a i okolica piękna

pozdrawiam

 

15 styczeń 2015 19:28

Latem bywałem ale zimą niestety nie. Fajne zdjęcie wodospadzika Szum

13 styczeń 2015 17:50

Ale słodki jest ten Wasz piesek, Natalia by go pokochała w sekundzie 🙂 Piękna dolinka, znamy ale nie z tej pory roku, też pięknie 🙂

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację