, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Wieliczka

Komentarze 1
2008-11-19
Wieliczka to mekka polskich i zagranicznych turystów zwiedzających Polskę. Numer 1 na liście cudów Polski i obowiązkowa wycieczka szkolna. Po ładnych paru latach od ukończenia szkoły i ja postanowiłem ją ponownie odwiedzić. Zważywszy na charakter zwiedzania jest to wycieczka całoroczna równie ciekawa zimą jak i latem, także nie jesteśmy uzależnieni od panującej na zewnątrz aury. Wstęp do Wieliczki jest płatny, a zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Prawdopodobnie będziemy musieli trochę poczekać gdyż do wejścia potrzebna jest niewielka grupa osób. Do kopalni schodzimy schodami zaś na powierzchnie wyjeżdżamy windą. Wewnątrz kopalni można zobaczyć m.in. liczne komory solne, słone jeziora jak i słynną kaplice św. Kingi. Zwiedzanie nie jest męczące gdyż kierujemy się głównie w dół, a długość odcinka wynosi około 3,5 km. Nam pobyt pod ziemią zajął około 3 godzin. Pod koniec zwiedzania możemy odpocząć i zjeść w podziemnej restauracji.
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Wieliczka, Dariusz Lipka
Kościół Św. Anny w Lublińcu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

maciej w
19 listopad 2008 20:03
Kopalnia soli w Wieliczce....wycieczka nie do zapomnienia.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022