, violus
, violus

W posiadłości polskiego noblisty

Komentarze 4
2015-01-05

W drodze powrotnej do domu postanowiłam odwiedzić Oblęgorek. Miejscowość leży niedaleko Kielc w drodze do Strawczyna. Pałacyk w którym mieści się obecnie muzeum jest darem od społeczeństwa z okazji 25-lecia pracy literackiej Henryka Sienkiewicza.Pisarz mieszkał tu do roku 1914 a po jego śmierci zamieszkału tu jego żona. Z inicjatywy dzieci H. Sienkiewicza w 1958r. utworzono w pałacyku muzeum.Ekspozycja wiernie oddaje układ gabinetu, salonu,sypialni i ich wyposażenia z czasów gdy mieszkał tu pisarz z rodziną.Ciekawy jest też zbiór fotografi H.Sienkiewicza i jego najbliższychNa pierwszym piętrze znajdują się jedne z najcenniejszych pamiątek po pisarzu- albumy, dokumenty i listy przesyłane w dowód uznania i podziwu dla jego twórczosci . Można tam także podziwiać liczne pamiątki przywiezione przez Sienkiewicza z licznych wojaży po świecie.Wokół pałacyku rozciąga się piękny zadbany park z drzewami który musi pięknie wyglądać latem gdy wszystko kwitnie.

salon, violus
, violus
biurko przy którym pisał swoje dzieła, violus
salon, violus
Pokój dzienny, violus
Sypialnia, violus
górne piętro, violus
pamiątki, violus
park, violus
pałacyk , violus
, violus
brama wjazdowa, violus
, violus
, violus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Monika Oko
11 styczeń 2015 08:47

Hmmm...  Tak niedaleko ode mnie a nigdy tam nie byłam... Chyba muszę się wybrać, bo piękne i ciekawie zapowiadające się miejsce

Roman Świątkowski
06 styczeń 2015 09:27

Ładny pałacyk. Nie mialem okazji do tej pory ani zobaczyć ten pałac a tym bardziej zwiedzić muzeum które mieści się w nim. Tyle dzieł Sienkiewicza człowiek przeczytał a nawet mało co o nim się wie. Coś tam pamiętam ze szkoły ale większości co napisał.

Anna Piernikarczyk
05 styczeń 2015 18:28

Nieznane mi miejsce, ale piękne

Danusia
05 styczeń 2015 18:19

Mnie także bardzo podobało się to muzeum. Super sprawa,że można zwiedzać je we własnym tempie z audioprzewodnikiem. No i zaskakująca "szafa" z gablotami zawierajacymi pamiątki sienkiewiczowskie,ukryte przejscie do następnego pomieszczenia...

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021