Zamek w Pabianicach
Zamek w Pabianicach

Pabianice

Komentarze 8
2014-11-09

Pabianice, mimo że to miasto, to przywodzi na myśl typową ulicówkę - prawie wszystko co ważne i ładne, stoi przy głównej ulicy Zamkowej, a jest to renesansowy kościół Św. Mateusza, renesansowy zamek, obecnie Muzeum, dawne fabryki, w jednej powstał luksusowy hotel, dawne biura, pałac zarządców, murowane domy tkaczy, kościół ewangelicki, a w dali widać wysokie wieże kościoła mariackiego. Ale warto wejść głębiej w jedną w uliczek - Św. Jana, tam pod numerem 20 stoi piękny drewniany Dom Tkacza, slicznie odremontowany kryje dziś kawiarnię.

Zamek Muzeum
Kościół Św. Mateusza
Fabryka Wełny
Biura dawnej fabryki
Dawna fabryka bawełny
Dom Tkacza
W dali kościół Mariacki
mural

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
25 listopad 2014 20:12

Widzę ,że kompleksowo pozwiedzalaś Aniu,  w okolicach łodzi. Pabianice interesujace . Szkoda, że nigdy tam nie byłam...

pozdrawiam 🙂

Maciej A
23 listopad 2014 18:57

Jak widać na zdjęciach są ładne miejsca w Pabianicach,

zaskakująco często w nieoczekiwanych miejscach można znaleźć coś ciekawego lub ładnego,

zadziwiające, że bywa to tuż obok...

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
19 listopad 2014 19:53

O kamienice często muszą też dbać zwykli ludzie, ich właściciele, poza tym trochę przesadzasz, Łódź Łodzią, a i Pabianice warto odwiedzić, nie rozumiem takiego braku patriotyzmu lokalnego, miasteczko ładne i na pewno warto wstąpić 🙂

Ela
18 listopad 2014 11:23

Ładne miasteczko, Dom Tkacza super. Lubie takią zabudowę. Pałac też ciekawy. Śliczne zdjęcia.

Danuta
17 listopad 2014 15:58

Nie byłam nigdy w Pabianicach, a widzę że to urocze, klimatyczne miasto. Zadbane budynki z czerwonej cegły i mural bardzo mi się podobają.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Anna Piernikarczyk
17 listopad 2014 15:40

Dzięki, no pogoda sprawiła że są takie sobie, ale miasteczko bardzo ładne, mi tez Dom Tkacza przypadł do gustu 🙂

Danusia
17 listopad 2014 15:11

Mam sporo rodziny w Łodzi i w Pabianicach,byłam tam więc wielokrotnie. Ale jak to na zjazdach rodzinnych bywa, więcej siedziało się za stołem niż zwiedzało miasto. Z przyjemnością obejrzałam pabianickie fotki Aniu. Dom Tkacza rzeczywiście pięknie się prezentuje.

marian
17 listopad 2014 15:00

Najbardziej poboba mi się Dom Tkacza.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021