, maciej w
, maciej w

Krakow ,wieliczka

Komentarze 4
2008-11-16
KRAKÓW,Wieliczka byl to wypad z Zakopanego w ktorym zatrzymalismy sie na kilka nocy...
Zwidzanie rozpoczeliśmy od Wzgórza Wawelskiego, siedziby książąt piastowskich. Oprócz zamku zaciekawiła nas katedra, w której pochowani są królowie polscy.Oczywiście skorzystaliśmy z wejścia na wieżę, aby dotknąć serca dzwonu Zygmunta. Następnie spacerując starym miastem dotarliśmy do Kolegium Majus - najstarszego uniwersytetu w Polsce. Kolejną stroną, w którą się skierowaliśmy były sukiennice, w których można zakupić wiele ciekawych pamiątek, ale i nie tylko :-)...tu znajdują się także herby miiast... Tuż obok znajduje się Kościół Mariacki, który kryje w sobie słynne dzieło Wita Stwosza. Wkrótce nadszedł czas na posiłek. W okolicy kościoła znajduje się świetna restauracja gruzińska, gdzie serwują świetne dania, którymi można najeść się do syta za naprawdę niewielkie pieniądze. Kolejnym przystankiem była KOPALNIA SOLI W WEILEICZCE, gdzie zobaczyć można wiele ciekawych rzeczy takich jak: Kaplica Świętej Kingi, Komora Erazma Barącza, a także piękne jezioro.
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
Krakow ,wieliczka, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w

Komentarze

Zostaw swój komentarz

maciej w
17 listopad 2008 15:15
To polecam kolejny powrot na wawel i nadrobienie tego czego ostatnim razem nie zobaczylas:-(
maciej w
17 listopad 2008 15:13
Ceny biletu nie pamieta bo wchodzilismy w kilka osob , z tego co mi sie przypomina to znizka dla studentow jest.

17 listopad 2008 11:51
Konto użytkownika zostało usunięte
Grzegorz Binkiewicz
16 listopad 2008 22:50
Mam pytanko 🙂 ile teraz kosztuje bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce? i czy jest zniżka dla studentów 🙂 ??
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022