, maciej w
, maciej w

Malbork zamek

Komentarze 1
2008-11-16

Malbork slynacy z przepieknego zamku krzyżackiego położony jest na w poludniowej części Żuław.
Dojazd do zamku jest dość dobrze oznakowany ,parking znajduje się jakieś 300m od zamku, więc polecam pozostawic tam samochod ,gdyz przy samym zamku w sezonie niema szans zaparkowac.
Chętnych do zwiedzania jest naprawdę wielu, więc trzeba poczekać na swoją kolej wejścia z grupą na zamek. Koszt biletu wstępu około 35zł - wliczony jest w to przewodnik. Jeżeli ktoś zechciałby zrobić fotki wewnątrz zamku niestety musi wykupić kolejny bilet ;-( Zamek jest największą ceglaną warownią w EUROPIE. Składa sie on z trzech częsci: ZAMEK WYSOKI, czteroskrzydłowa budowla, w której znajduje się kościół N.M.P. z miejscem spoczynku wielkich mistrzów. Nastepny ZAMEK ŚREDNI, w którym jest Pałac wielkiego mistrza. ZAMEK NISKI, gdzie pełnione były funkcje gospodarcze. Prace konserwatorskie po wojennych zniszczeniach trwają do tej pory...
Zwiedzanie zamku trwa około 4-5 godzin!!!
Moje wrażenie z tej wycieczki jest takie:
Zamek ten jest jednym z najpięknieszych jakie kiedykolwiek widziałem, wątpie, że któryś będzie mu choć trochę dorównywał.

, maciej w
, maciej w
Malbork zamek, maciej w

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Adam Prończuk
05 maj 2012 22:39

Miałem takie same marzenie - zobaczyć koniec świata. Bardzo polubiłem to magiczne miejsce.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022