, maciej w
, maciej w

Zamek w Gniewie

Komentarze 2
2008-11-16
Gniew jest kolejnym miasteczkiem, w którym udało nam się zdobyć następny krzyżacki zamek...
Podróż była kilku godzinnym wypadem, ponieważ Gniew leży niedaleko mojego miejsca zamieszkania (ok. 80km). Pogoda nie była całkowicie sprzyjająca, lecz nie zniechęciło nas to do zwiedzania zamku. W naszym przypadku pierwszą atrakcją, którą napotkaliśmy był prom, dzieki któremu można było się dostać na drugą stronę wisły (trasa Malbork - Kwidzyn). Gniewski zamek pochodzi z XIII wieku. Co roku organizowane są na nim turnieje rycerskie. W samym zamku można zwiedzić lochy. Na dziedzincu zamku znajduje się karczma, w której można się dość dobrze posilić. Polecam także spacer starówką wśród barokowych kamienic. Jeśli ktoś posiada więcej czasu, polecam zwiedzenie XIV wiecznego zamku w Kwidzynie ( ok. 20 km)..., który słynie z najdłuższej drogi do toalety :-)))...
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
Zamek w Gniewie, maciej w

Komentarze

Zostaw swój komentarz

maciej w
17 listopad 2008 21:28
No tak,ale ani razu na zadnym nie bylem niestety:-)

17 listopad 2008 11:53
Konto użytkownika zostało usunięte
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022