Zamek w Dębnie
Zamek w Dębnie

Zamki w Nowym Wiśniczu i Dębnie

Komentarze 0
2008-11-16
Zamek w Nowym Wiśniczu jest jednym z napiękniejszych obiektów zabytkowych w Polsce. Pomimo iż część jego wnętrza wciąż pozostaje spalona to udostępniony jest niewielki fragment do zwiedzania. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, od którego możemy dowiedzieć się o barwnej historii zamku. Jeśli chodzi o elewacje zewnetrzną to prezentuje się ona nadzwyczaj okazale. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zamek w Nowym Wiśniczu jest najbardziej urokliwym zamkiem w Polsce. Zamek składa się z czworobocznego dziedzińca wokół, którego powstały cztery dwupiętrowe skrzydła z pięcioma wieżami i bastionowymi obwarowaniami.
Około 30 km od Nowego Wiśnicza znajduje się późnogotycki zamek rycerski w Dębnie. Nie jest on co prawda tak okazały jak zamek w Nowym Wiśniczu, ma jednak swoje urokliwe strony. Jedną z nich napewno są przepięknie odtworzone wnętrza, w których zgromadzono zabytkowe meble, zastawę stołową i inne cenne przedmioty. Postarano się nawet o odtworzenie apteki oraz kuchni. Obecnie w zamku znajduje się oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zamek w Nowym Wiśniczu

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021