Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, maciej w
, maciej w

Nidzica Olsztynek

Komentarze 3
2008-11-15
Kolejna podróż pełna wrażeń!!!
Jak widać na zdjęciach pogoda nam dopisywała. Naszą wycieczkę rozpoczeliśmy od zwiedzania zamku krzyżackiego w Nidzicy...we większej częsci zamku znajduje się hotel i restauracja, gdzie serwują dobre obiadki. Na dziedzincu można odpocząć, siedząc na ławeczce i zrobić pare fajnych fotek,a także wykupić bilet na zwiedzanie zamku z przewodnikiem.W czasie dni Nidzicy odbywa się na dziedzincu turniej rycerski (jak praktycznie w każdym zamku krzyżackim). Nie zabrakło tu również sklepu z wyrobami rzemieślniczymi.Zwiedzanie zajmuje około dwóch godzinek...więc trzeba wykorzystać resztę wakacyjnego dnia i udać się do niedaleko położonego Olsztynka, w którym znajduje się skansen... tu zaczynamy spacerek od małych, drewnianych chatek imitujących dawne budynki mieszkalne z róznych regionów kraju głownie Mazur, Warmii, Powiśla i Małej Litwy, gdzie ujrzeć możemy przepiękne chodowlane króliczki... Jest to świetne miejsce, by zrobić zdjęcia na tle natury...wszędzie dodokoła zieleń i chatki, do których można wejść po wcześniejszym wykupieniu biletu ( około 8 zł).Z samochodem nie ma problemu, poniewaz obok wejścia znajduje się strzeżony parking.
Przy pięknej pogodzie wycieczka udała się w 100%!!!
, maciej w
Nidzica Olsztynek, maciej w
, maciej w
, maciej w

Komentarze

Zostaw swój komentarz

maciej w
16 listopad 2008 12:34
To przy nastepnej okazji proponuje zjechac troche z drogi i przy okazji zwiedzic go,a co do obiadku to oczywiscie ze smakowal:-)

16 listopad 2008 09:35
Konto użytkownika zostało usunięte

15 listopad 2008 22:46
Konto użytkownika zostało usunięte
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021