w drodze z Poznania

, maciej w
Poznań i jego okolice są miejscami, które bezwątpienia warto jest zobaczyć...
Wycieczka rozpoczyna się z okolic Poznania, a dokładniej z uroczego miasteczka Września.Pierwsza przerwa to dawna stolica Polski - Gniezno, gdzie zobaczyć można wzgórze Lecha wraz z Katedrą Gnieznieńską, w której znajdują sie słynne drzwi gnieznieńskie, a w podziemiach świątyni zachowane są początki wcześniejszych świątyń. Za drobną opłatą można wejść na wieżę i podziwiać z góry piękny widok miasta, głównie stare miasto - rynek (GORĄCO POLECAM!), na który udajemy się tuż po zejściu z wieży.Tu serwują świetne zapiekanki z mięsem.
Kolejnym etapem wyciecieczki (oczywiście po wcześniejszym odpoczynku) jest Biskupin - pierwsza osada w Polsce, zrekonstruowany fragment umożliwia obejrzenie jak żyli nasi przodkowie.
Samochód zostawiamy na parkingu,który mieści się przed wejściem do muzeum archeologicznego. Po przejściu paru kroków, wszędzie kieruja nas znaki.
muzeum poprzedzają stoiska z pamiątkami (miody, wiklina, rzeżby z drewna - cena nawet do 500zł, dzidy i inne wystawne rzeczy, lecz nie task drogie jak wymieniona rzezba). Spacerując parkiem w stronę osady napotykamy się na obiekt , w którym odbywała się scenografia do filmu pt. "Stara Baśn".
Tuż przed osadą można skorzystać z rejsu spacerowego po jeziorze biskupińskim. Osada, sama w sobie jest pięknym i ciekawym obiektem do zwiedzania. Tu znajduje się dużo atrakcji szczególnie dla dzieci.
Wracając z Biskupina można zajechać do Wenecji:-))), ale tej polskiej wenecji,l gdzie zainteresowanie wzbudza muzeum kolejki wąskotorowej, w której można zrobić wiele zabawnych fotek. Tuż za muzeum możemy przyuważyć ruiny zamku z XIV-XV wieku. Jeśli mamy więcej czasu możemy skorzystać z wycieczki kolejką wąskotorową-my niestety już go nie mieliśmy, bo dzień jest za krótki...a przed nami jeszcze tyle kilometrów.
Polecam...........
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
w drodze z Poznania, maciej w
Komentarze 2
2008-11-15
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

maciej w
16 listopad 2008 12:35
Dziekuje bardzo, rowniez pozdrawiam:-)

16 listopad 2008 09:34
Konto użytkownika zostało usunięte
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024