, Angas
, Angas

Siewierz - zamek

Komentarze 6
2014-10-19

Bardzo udany wypad, choć spontaniczny, decyzja o celu podróży podjęta 0,5 h przed wyjazdem🙂

Dotarliśmy po ok. 20 min; pierwsze pozytywne zaskoczenie to duży plac parkingowy, więc żaden problem ze znalezieniem miejsca na postój.

, Angas
, Angas

Drugie pozytywne zaskoczenie to całkiem przyjemny widok na zamek, a przy tym dociera się to niego dosłownie po paru chwilach.

Najpierw zwiedzanie ruinek, miły pan przewodnik opowiedział nam kilka ciekawych szczegółów z historii zamku ("Kradnij, zabijaj, Siewierz omijaj" - chodziło o to, że przestępców raczej tu nie oszczędzano...).

, Angas
, Angas

Zamek dostępny dla zwiedzających, można wejść do ówczesnej kuchni, a raczej jej pozostałości, pooglądać gablotki z muzealnymi okazami (pozostałości XVI wiecznych naczyń i elementów broni). Wspięliśmy się na wieżę, skąd dostrzegliśmy, tuż obok duży nowoczesny plac zabaw, gdzie oczywiście też się udaliśmy.

Plac zabaw super, dużo atrakcji dla dużych i małych, dla leniwych (ławki) i aktywnych (siłownia pod chmurką).

, Angas
, Angas
, Angas

Na koniec pyszne lody i gofry na ryneczku.

, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
23 październik 2014 20:27

Bardzo ciekawy zamek. Super zdjęcia. Lubię takie miejsca🙂

Danusia
20 październik 2014 18:29

A to z kolei miejsce dla mnie mało znane,jeszcze nieodwiedzone,ale w planach:-)

mokunka
20 październik 2014 18:16

Fajnie , że udała wam się spontaniczna wycieczka i odwidziny w siewierskim zamku . Jest on o tyle ciekawy, że leży praktycznie na plaskim terenie  (a większosc zamków na solidnych wzgórzach). Zaletą jest spory , bezpłatny parking , tuż obok.

   Niedawno  również odwiedziłam Siewierz . pozdrawiam 🙂

marian
20 październik 2014 16:03

Wypad spontaniczny jest przeważnie najbardziej udany.Nigdy nie udało mi się tam być ale myślę że wielki czas   wybrać się tam.

Anna Piernikarczyk
20 październik 2014 07:38

Pięknie pozwiedzaliście, zamek ładnie wygląda teraz, już jakiś czas go nie zwiedzaliśmy,

Roman Świątkowski
20 październik 2014 07:04

Zamek po gruntowym remoncie fajnie wygąda. A lody to fakt pyszne. Wycieczka fajna do fajnego miasteczka - ryneczek i zabytkowa zabudowa, zabutkowe kościóły unikatowe na skale Polski a nawet Europy i oczywiście Zamek Biskupi

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022