Beskid Śląski : Cz.2 Czantoria Mała 866m - Wielka Czantoria 995m - Ustroń Polana

Komentarze 8
2014-08-09
Po osiągnięciu szczytu Małej Czantorii, skąd rozpościerają się piękne widoki na Pogórze Śląskie oraz uzdrowiskową zabudowę Ustronia i grzbiety Beskidu Śląskiego schodzimy łagodnie w dół naszym oczom ukazuje się nowo wybudowana kolej linowa Poniwiec.(www.PONIWIEC.pl) mijamy górną stację kolejki i wspinamy się powoli w górę przed nami widoczna jest Wielka Czantoria (995 m), z charakterystyczną wieżą widokową oraz przekaźnikiem na Polanie Stokłosica. Z Małej Czantorii można żółtym szlakiem zejść do Ustronia lub kontynuować wędrówkę do końca czarnego szlaku przy wieży na Wielkiej Czantorii. Przy czeskim schronisku na Czantorii dołącza niebieski szlak do Ustronia Poniwca. Czas przejścia całej trasy Goleszów – Wielka Czantoria wynosi około 4h i oprócz dosyć ciężkiego podejścia na Małą Czantorię, jest to trasa łatwa, bogata w atrakcje turystyczne i niecodzienne widoki na szczyty Beskidu Śląskiego oraz Beskidu Śląsko – Morawskiego. Z Wielkiej Czantorii można udać się w dalszą wycieczkę na Soszów i Stożek albo zejść czerwonym szlakiem lub zjechać koleją linową do Ustronia Polany. Ja schodzę czerwonym szlakiem do Ustronia Polany zatrzymując sie na chwilkę na Polanie Stokłosica panuje tutaj duży ruch turystów co potęguje hałas więc szybko uciekam z tego miejsca i schodze w dół ,szlak prowadzi obok trasy zjazdowej az do dolnej stacji kolejki linowej w Polanie. przechodzę na drugą stronę ulicy (nie podobają mi się te ekrany dżwiekochłonne )Polana straciła przez to swój urok i z przystanku pks jadę do Cieszyna.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
12 październik 2014 19:49

Ciekawie opisałeś swoje wędrowanie Vincci! Wspaniała  widokowa i malownicza trasa.  I Wielka Czantoria z rozległą panoramą :-) Dla odmiany  polecam  trasę od Lesznej Górnej Podlesia- przez Nydek i podejscie na Wielką Czantorię od strony czeskiej. Świetny i nie meczący szlak. 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku :-)

mokunka
11 październik 2014 19:12

[cytuj autor='M Ela']Super zdjęcia i świetna relacja. Tylko pozazdraszczać. [/cytuj]

Dokladnie Vincci. Jak zawsze foto-art 🙂

Dawno Cie nie było na PSz !

Roman Świątkowski
11 październik 2014 17:28

Fajna wędrówka, ciekawy opis. Zdjęcia śliczne. Wyciąg Poniwiec jeszcze zeszłego roku jesienią był w trakcie budowy (zdj.poniżej)

Dorotkę i Krzysztofa chętnie zapraszm w prawie nasze strony, nasze góry - Beskidy. 

Ostatnio edytowany: 2014-10-11 18:10

Ela
11 październik 2014 09:59

Super zdjęcia i świetna relacja. Tylko pozazdraszczać.

Danusia
11 październik 2014 08:51

Wspaniała wyprawa w ciekawe regiony.

marian
11 październik 2014 08:18
Świetna wędrówka.Super fotki.Cieszę się że znowu powitałeś na PSZ.
Anna Piernikarczyk
11 październik 2014 08:05

Piękne spacerowanie, Vincci się rozkręca, czekam na więcej 🙂 Beskid to bardzo przyjemne miejsce, choć tak, miejscami aż za bardzo cywilizowane 🙂

Krzysztof Dorota
11 październik 2014 00:02

Super klimaty w przyszłym roku raczej zawitamy w Beskidy w nasze bratnie góry ...

 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021