Brama Morawska, Turysta
Brama Morawska, Turysta

Trójstyk

Komentarze 3
2014-07-26

Wycieczka została zaplanowana na dwa dni. Dojazd pociągiem do Wisły Głębce, następnie przejście niebieskim szlakiem przez szczyt, a następnie kontynuowanie marszu stroną czeską. Specjalnie wybrałem część czeską ze względu na wyjątkowy widok tzn. z tamtej strony grzbietu widac jak zaczyna sie wynurzać Beskid Śląsko-Morawski od Bramy Morawskiej. Praktycznie idealnie można uchwycić całą panoramę od niziny po Łysą Górę w Czechach i cale pasmo oż do zagłebienia w Jablunkovie i początek Beskidu Śląskiego.

Następnie zejście wzdłuż granicy w dolinę Olzy, gdzie dalej przez Bukovec. Tam można wybrać część żółtego szlaku- albo przez część polską i dawne przejście graniczne Łupienie- Hrczava lub stroną czeska. Ja wybrałem pierwszą opcję- super widok, jak ktoś lubi robić zdjęcia to tu są super punkty widokowe.

Beskid Śląsko- Morawski, Turysta
Beskid Śląsko- Morawski, Turysta

Sam trósjstyk jest w dolinie, po stronie czeskiej jest polana, wiata. Ze strony polskiej na słowacka prowadzi drewniany most. Z każdej strony jest ładnie, odnowione itd.

Ostatni etap na sobotę to podejście górami w stronę Zwardonia, rozbicie namiotu itd.

Łubień- Hrczeva, Turysta
Łubień- Hrczeva, Turysta

W niedzielę powrót pociągiem ze Zwardonia.

, Turysta
, Turysta
Trójstyk, Turysta
, Turysta
, Turysta
, Turysta
Zwardoń, Turysta

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
19 sierpień 2014 05:45

No, piękne widoczki,

zielony urok

pozdrawiam

marian
17 sierpień 2014 21:13

Widoki musiały być cudne.Świetna trasa.

Anna Piernikarczyk
17 sierpień 2014 16:58

Ładnie powędrowaliście 🙂 znamy Trójstyk, ale bez wędrowania w tamtej okolicy

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022