Oleśnica - spacer

Komentarze 0
2014-08-08

Postanowiliśmy urządzić sobie taki dwudniowy spacerek po najstarszym mieście Śląska. Na początek odwiedzilismy Rynek - chyba główne centrum miasta. Choć akurat w Oleśnicy jest on dość mały. Znajduje się na nim fontanna, pomnik Anioła Pańskiego oraz urząd, kościół i ratusz. Spacerowaliśmy sobie beztrosko 30 minut. Potem poszliśmy do Bazyliki Mniejszej. Byliśmy w niej 30 minut. Pomodliliśmy się i zwiedziliśmy wnętrze.

W drugim dniu odwiedziliśmy na początek Zamek. Przekonaliśmy się, że jest to atrakcja niezwykle ważna. Poznaliśmy ciekawą historię zamku. Potem odwiedziliśmy kolejny kościółek. Tym razem pw. św. Trójcy. To piękna barokowa budowla. Fajnie było ją zobaczyć na własne oczy. 🙂

I na koniec naszej wizyty w Oleśnicy poszliśmy na Wieżę Ciśnień. Warto było też pójść w to miejsce wieczorkiem. Bowiem zobaczyliśmy jak owa wieża pali się na niebiesko-fioletowe światełko.

Fajny czas spędzony w Oleśnicy!! Polecam to miasteczko!

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rynek Oleśnica

Bazylika pw. św. Jana Ewangelisty

Kościół p.w. św. Jerzego i Najświętszej Marii Panny

Zamek Książąt Oleśnickich

Kościół św. Trójcy

Wieża Ciśnień

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022