Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec i Góra Birów

Komentarze 3
2014-08-02

W ubiegły weekend 2-3 sierpnia 2014 miał miejsce na zamku Ogrodzieniec XVII Turniej Rycerski - ciekawa impreza przyciągająca wielu turystów. Skorzystaliśmy z tej okazji, aby odwiedzić ten jeden z najwspanialszych zamków na Jurze, tym bardziej, że niedawno został oddany turystom po przeprowadzonych tu pracach renowacyjnych.

Zwiedzanie zamku jest teraz znacznie ciekawsze, mozna więcej zobaczyć, do większej liczy zakamarków zajrzeć, wspiąć się schodami na basztę po wspaniałe widoki. Zamek jest bardzo dobrze opisany, ponadto otrzymuje się szczegółowy plan zwiedzania, z nazwami poszczególnych cześci zamku, świetna sprawa. Generalnie trasa jest jednokierunkowa, choć są miejsca, jak schody na basztę, gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach, w takie imprezy trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo naprawdę sporo turystów chce wówczas zwiedzić zamek. Zresztą to budujące, jak wielu Krajtroterów mamy w Polsce 🙂 Byliśmy w sobotę, pewnie w niedzielę było jeszcze tłumniej.

Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec

Turniej odbywał się na dziedzińcu, prócz pokazów walk, tańców i innych turniejów, były też liczne namioty oraz kramy, w których można było nabyć "stroje średniowieczne" jadło czy piwko z lokalnego Browaru Zawiercie.

Polecam gorąco to miejsce, nie tylko podczas takich imprez, ale przez cały rok!

W poblizu odwiedzić też warto Gród na Górze Birów, można kupić wspólny bilet na zamek i Górę, którą widać z zamku. Można podejść pieszo lub podjechać na parking płatny samochodem, stąd 500 m pieszo do Grodu. To również ciekawe miejsce, znacznie cichsze, gdzie wyobrazić sobie można życie naprawdę odległych naszych przodków. Roztaczają się stąd piękne widoki na Jurę, oczywiście na zamek Ogrodzieniec, ale też widać wieżę zamku w Smoleniu.

Zamek w Podzamczu
Zamek Ogrodzieniec
Zamek w Podzamczu
Baszta do zwiedzania
Zamek Ogrodzieniec
Gród Birów
Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec w czasach świetności
Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec
Góra Birów z zamku
Park Ogrodzieniec z zamku
Park Miniatur z zamku
Turniej
XVII Turniej Rycerski
Turniej Rycerski Ogrodzieniec
Turniej Rycerski w Podzamczu
Turniej Rycerski Ogrodzieniec
Góra Birów
Gród na Górze Birów
Góra Birów
Gród na Górze Birów
Góra Birów

Komentarze

Zostaw swój komentarz

SŁAWEK GRZYB
05 sierpień 2014 10:01

Bylismy w czerwcu Podzamczu i na górze Birów. Wiele się tam zmieniło (ostatnio bylismy tam 9 lat temu )

Piekny zamek .

Ładne fotki ,  pozdrawiamy .

 

Danusia
05 sierpień 2014 08:28

Ogrodzieniec zdecydowanie  na topie:-) Fajna impreza.

marian
04 sierpień 2014 13:58

Ogrodzieniec jest miejscem do którego chętnie wracamy a szczególnie takie imprezy dodawają zamkowi  jeszcze większego uroku.

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023