Zamek Grodziec
Zamek Grodziec

Zamek Grodziec od środka i Złotoryja

Komentarze 9
2014-07-02

Znów wracam do trasy dojazdowej w Karkonosze 🙂 Nocleg spędzaliśmy w Złotoryi, którą zwiedziliśmy podczas porannego spaceru, skorzystaliśmy z możliwości i z biura IT wzieliśmy kluczyk do Baszty Kowalskiej, którą mozna samodzielnie zwiedzać. Ze szczytu roztacza się ładny widok na miasto. Starówka Złotoryi z bliska tez bardzo ładna.

Później zajechaliśmy na piękny zamek Grodziec, w miejsowości Grodziec koło Zagrodna.

Zamek Grodziec
Zamek Grodziec

Zamek jest stary i bardzo piękny, jak ktoś lubi takie stare gotyckie mury to polecam, w ramach biletu można chodzić po dziedzińcu, wejść na drewniane balkony, wejść na wiezę, odwiedzić komnaty we wnętrzu i zejść do piwnic, gdzie czeka wystawa narzędzi tortur. Wnętrza bardzo klimatyczne, te kamienne ściany wspaniałe, choć trochę tam chaos wystawowy 🙂 Acha jeszcze korytarzami przechodziliśmy ciemnymi, i łazienkę dawną można zobaczyć, od razu łazienkę, dziura w kamiennej płycie i sru 🙂

Na dziedzińcu scena, ławki do spoczynku, sklepik z pamiątkami, no i turyści - fajne miejsce na turystycznej mapie Polski!

Komentarze

Zostaw swój komentarz

19 kwiecień 2019 08:04

Nikt nie zwiedzał z przewodnikiem?

[cytuj autor='Anja'] Może ktoś wie ile trwa zwiedzanie z przewodnikiem (nie ma tej dosyć istotnej informacji na stronie internetowej) i czy warto (czasem wnętrza rozczarowują)? No i czy nie będzie problemu z zakupem na miejscu (bo chyba innej możliwości nie ma) biletów w majówkę? (może ktoś był w tym czasie) Analogiczne pytanie odnośnie zamku Czocha. Z rejsu po Jeziorze Leśniańskim wrato skorzystać? I co ciekawego byście polecali zobaczyć po drodze jadąc od strony Wrocławia i z powrotem z przystankiem na Szklarską lub Karpacz? Jawor, Bolesławiec, Złotoryja, Świeradów Zdrój, Bolków, Lubomierz, jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że mam tylko dwa dni, w tym jeden w sumie chciałabym w górach w większości spędzić więc wszystkiego się nie da🙂 Nocleg będzie w Jeleniej ale tą w zasadzie już zwiedziłam poprzednio. Edytowano: 2019-04-10 14:44:42 Edytowano: 2019-04-10 14:45:36 [/cytuj]

 

10 kwiecień 2019 14:28

Może ktoś wie ile trwa zwiedzanie z przewodnikiem (nie ma tej dosyć istotnej informacji na stronie internetowej) i czy warto (czasem wnętrza rozczarowują)? No i czy nie będzie problemu z zakupem na miejscu (bo chyba innej możliwości nie ma) biletów w majówkę? (może ktoś był w tym czasie) Analogiczne pytanie odnośnie zamku Czocha. Z rejsu po Jeziorze Leśniańskim wrato skorzystać? I co ciekawego byście polecali zobaczyć po drodze jadąc od strony Wrocławia i z powrotem z przystankiem na Szklarską lub Karpacz? Jawor, Bolesławiec, Złotoryja, Świeradów Zdrój, Bolków, Lubomierz, jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że mam tylko dwa dni, w tym jeden w sumie chciałabym w górach w większości spędzić więc wszystkiego się nie da🙂 Nocleg będzie w Jeleniej ale tą w zasadzie już zwiedziłam poprzednio.

Edytowano: 2019-04-10 14:44:42

Edytowano: 2019-04-10 14:45:36

03 sierpień 2014 09:48

Dzięki ja tak mam na Jurze, teraz zmian sporo rok czy dwa się gdzieś nie jest i już są zmany i znów się chce jechać 🙂

03 sierpień 2014 06:05

Zamek znam, fajne miejsce, widzę że sporo się zmieniło. Trzebaby było znów odwiedzić. Śliczne zdjęcia. 

02 sierpień 2014 15:12

Bardzo ładny zamek.Jeszcze do niego nie dotarłem a bardzo chciałbym.Z Twoich fotek widzę że warto.

02 sierpień 2014 12:55

Bardzo ciekawy i fajny zamek.


 

02 sierpień 2014 07:50

To prawda, jak się po tych budowlach chodzi to wychodzi, że byli mali 😉

01 sierpień 2014 21:46

Aniu pięknie pozwiedzaliście zamek Grodziec jest uroczy a jego zaletą jest że można sobie samodzielnie pomyszkowac po zamku po wieżach a ja mam wspomnienia bo w tych wąskich korytarzach rozciełem sobie głowę ludki kiedyś byli mali he he pozdrawiamy.

01 sierpień 2014 17:02

W zamku w Grodźcu byliśmy wiele lat temu. Wtedy wewnątrz nie było żadnych wystaw,trwały remonty,możn a było wszędzie chodzić swobodnie i bez opłat. Pewnie dopiero szykowano zamek dla turystów. Widzę,że sporo w nim zmian zaszło,bardzo na plus. Mam na myśli głównie wnętrza,bo pamięta tylko puste ściany i rozklekotany fortepian, w jednej z sal. Sylwetka zamku ,zachowane mury są naprawdę piękne. Przez Złotoryję przejeżdżaliśmy jednak bez zwiedzania, ładne miasteczko.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021