Zamek Grodziec
Zamek Grodziec

Zamek Grodziec od środka i Złotoryja

Komentarze 9
2014-07-02

Znów wracam do trasy dojazdowej w Karkonosze 🙂 Nocleg spędzaliśmy w Złotoryi, którą zwiedziliśmy podczas porannego spaceru, skorzystaliśmy z możliwości i z biura IT wzieliśmy kluczyk do Baszty Kowalskiej, którą mozna samodzielnie zwiedzać. Ze szczytu roztacza się ładny widok na miasto. Starówka Złotoryi z bliska tez bardzo ładna.

Później zajechaliśmy na piękny zamek Grodziec, w miejsowości Grodziec koło Zagrodna.

Zamek jest stary i bardzo piękny, jak ktoś lubi takie stare gotyckie mury to polecam, w ramach biletu można chodzić po dziedzińcu, wejść na drewniane balkony, wejść na wiezę, odwiedzić komnaty we wnętrzu i zejść do piwnic, gdzie czeka wystawa narzędzi tortur. Wnętrza bardzo klimatyczne, te kamienne ściany wspaniałe, choć trochę tam chaos wystawowy 🙂 Acha jeszcze korytarzami przechodziliśmy ciemnymi, i łazienkę dawną można zobaczyć, od razu łazienkę, dziura w kamiennej płycie i sru 🙂

Na dziedzińcu scena, ławki do spoczynku, sklepik z pamiątkami, no i turyści - fajne miejsce na turystycznej mapie Polski!

Zamek Grodziec
Zamek Grodziec

Zamek Grodziec
Zamek Grodziec
wychodek
Zamek Grodziec
sala kominkowa
Zamek Grodziec
wystawa narzędzi tortur
Zamek Grodziec
Złotoryja Baszta Kowalska
Baszta
Baszta Kowalska
Na baszcie
Złotoryja z Baszty Kowalskiej
Złotoryja widok z baszty
Baszta Kowalska
Złotoryja
Złotoryja
Złotoryja brama
Muzeum Złota
Kopalnia Złota

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anja
19 kwiecień 2019 08:04

Nikt nie zwiedzał z przewodnikiem?

[cytuj autor='Anja'] Może ktoś wie ile trwa zwiedzanie z przewodnikiem (nie ma tej dosyć istotnej informacji na stronie internetowej) i czy warto (czasem wnętrza rozczarowują)? No i czy nie będzie problemu z zakupem na miejscu (bo chyba innej możliwości nie ma) biletów w majówkę? (może ktoś był w tym czasie) Analogiczne pytanie odnośnie zamku Czocha. Z rejsu po Jeziorze Leśniańskim wrato skorzystać? I co ciekawego byście polecali zobaczyć po drodze jadąc od strony Wrocławia i z powrotem z przystankiem na Szklarską lub Karpacz? Jawor, Bolesławiec, Złotoryja, Świeradów Zdrój, Bolków, Lubomierz, jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że mam tylko dwa dni, w tym jeden w sumie chciałabym w górach w większości spędzić więc wszystkiego się nie da🙂 Nocleg będzie w Jeleniej ale tą w zasadzie już zwiedziłam poprzednio. Edytowano: 2019-04-10 14:44:42 Edytowano: 2019-04-10 14:45:36 [/cytuj]

 

Anja
10 kwiecień 2019 14:28

Może ktoś wie ile trwa zwiedzanie z przewodnikiem (nie ma tej dosyć istotnej informacji na stronie internetowej) i czy warto (czasem wnętrza rozczarowują)? No i czy nie będzie problemu z zakupem na miejscu (bo chyba innej możliwości nie ma) biletów w majówkę? (może ktoś był w tym czasie) Analogiczne pytanie odnośnie zamku Czocha. Z rejsu po Jeziorze Leśniańskim wrato skorzystać? I co ciekawego byście polecali zobaczyć po drodze jadąc od strony Wrocławia i z powrotem z przystankiem na Szklarską lub Karpacz? Jawor, Bolesławiec, Złotoryja, Świeradów Zdrój, Bolków, Lubomierz, jakieś inne propozycje? Zaznaczam, że mam tylko dwa dni, w tym jeden w sumie chciałabym w górach w większości spędzić więc wszystkiego się nie da🙂 Nocleg będzie w Jeleniej ale tą w zasadzie już zwiedziłam poprzednio.

Edytowano: 2019-04-10 14:44:42

Edytowano: 2019-04-10 14:45:36

Anna Piernikarczyk
03 sierpień 2014 09:48

Dzięki ja tak mam na Jurze, teraz zmian sporo rok czy dwa się gdzieś nie jest i już są zmany i znów się chce jechać 🙂

Ela
03 sierpień 2014 06:05

Zamek znam, fajne miejsce, widzę że sporo się zmieniło. Trzebaby było znów odwiedzić. Śliczne zdjęcia. 

marian
02 sierpień 2014 15:12

Bardzo ładny zamek.Jeszcze do niego nie dotarłem a bardzo chciałbym.Z Twoich fotek widzę że warto.

Roman Świątkowski
02 sierpień 2014 12:55

Bardzo ciekawy i fajny zamek.


 

Anna Piernikarczyk
02 sierpień 2014 07:50

To prawda, jak się po tych budowlach chodzi to wychodzi, że byli mali 😉

Krzysztof Dorota
01 sierpień 2014 21:46

Aniu pięknie pozwiedzaliście zamek Grodziec jest uroczy a jego zaletą jest że można sobie samodzielnie pomyszkowac po zamku po wieżach a ja mam wspomnienia bo w tych wąskich korytarzach rozciełem sobie głowę ludki kiedyś byli mali he he pozdrawiamy.

Danusia
01 sierpień 2014 17:02

W zamku w Grodźcu byliśmy wiele lat temu. Wtedy wewnątrz nie było żadnych wystaw,trwały remonty,możn a było wszędzie chodzić swobodnie i bez opłat. Pewnie dopiero szykowano zamek dla turystów. Widzę,że sporo w nim zmian zaszło,bardzo na plus. Mam na myśli głównie wnętrza,bo pamięta tylko puste ściany i rozklekotany fortepian, w jednej z sal. Sylwetka zamku ,zachowane mury są naprawdę piękne. Przez Złotoryję przejeżdżaliśmy jednak bez zwiedzania, ładne miasteczko.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022