Dziki Wodospad
Dziki Wodospad

Karpacz i Kowary

Komentarze 13
2014-07-06

Na Śnieżce spędziliśmy cały dzień i nie mieliśmy wtedy czasu ani tym bardziej sił, żeby zwiedzić Karpacz a nie mogliśmy go sobie podarować więc w niedzielę wybraliśmy się na spacer do Karpacza i pobliskich Kowar, bez wiekszych planów.

Oczywiście kolejny wodospad musieliśmy zaliczyć 🙂 Tym razem Dziki Wodospad, urokliwy jak i inne. Potem poszliśmy na deptak, muszę przyznać i mam nadzieję, że nikogo nie urażę, że Karpacz jako miasteczko, nie licząc atrakcji, bardziej mi się podoba niż Szklarska Poręba, która jest trochę rozstrzelona. W Karpaczu jest ładny długi deptak i odwiedzając go wiadomo gdzie trzeba iść by to miasto sobie pooglądać 🙂 Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się na Skwerze Zdobywców, to dla mnie miejsce bardzo ciekawe i ważne, bo uwielbiam sobie poczytać o górach wysokich i jest mi to bliski temat. Więc z "Wandą" musiałam sobie zrobić zdjęcie 🙂 Fajny na deptaku był wąż z wodą puszczony, żar się lał z nieba więc to była uciecha 🙂

Dziki Wodospad
Dziki Wodospad

Po Karpaczu wybraliśmy się do Kowar, jakiż kontrast Karpacz tłumny i gwarny i totalnie ciche Kowary, choć Starówka mnie oczarowała bardzo ładna. Dobrze że jednak wyszliśmy z auta bo się łamaliśmy, upał, zmęczenie i jeszcze Dominika usnęła... Dlatego sobie Park Zabytków DŚ odpuściliśmy podjechaliśmy tylko do 3 pałaców, bo były na wykazie Doliny Pałaców i Ogrodów ale specjalnie nie ma co polecać - 1 to hotel Pałac Smyrna, drugi pałac Ciszyca w złym stanie i zamieszkany, a trzeci najładniejszy ogrodzony i tak ukryty, że nijak dojrzeć a co dopiero dojść 🙂

Karpacz Dziki Wodospad
Karpacz
karpacz deptak
karpacz deptak
ulga w upał :)
karpacz deptak
karpacz deptak
skocznia
Kolorowa
Lipa sądowa
karpacz deptak
Skwer Zdobywców
skwer zdobywców
karpacz skwer zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Skwer Zdobywców
Snieżka z Karpacza
Karkonoskie tajemnice
Kowary Ratusz
Dom Tradycji
Starówka
Kowary
Kowary starówka
Kowary
Kowary
Pałac Smyrna
Pałac Ciszyca
Pałac

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
14 wrzesień 2014 09:50

W tym roku długa kolejka na Kopę, potem mgła nag Śnieżką, ale gdy jeteśmy w Śląskim Domu, widać szczyt. Więc Idziemy, na górze .... mrowie ludzi ... . Wracamy przez Sch. Nad Łomniczką ... polecam.

Anna Piernikarczyk
07 sierpień 2014 12:11

Justyno chyba się Śnieżka nigdzie nie wybiera, to poczeka na Ciebie 😉

Bukowiec widzieliśmy miesiąc temu, nie porywał, chętnie bym zobaczyła zmiany 🙂

ankagorska Górska
07 sierpień 2014 12:06

Miniatury w Kowarach warto zobaczyć, ja czekam na rewitalizację Bukowca, tam będzie odnowiony cały komplekt pałacowo-parkowy, więc już sie nie mogę doczekać, jak to będzie wyglądalo!

Justyna
07 sierpień 2014 08:31

No Aniu zwiedzamy te same miejsca 🙂 jak my byliśmy to też był rozłożony wąż na deptaku dla dzieci fajna frajda - nam niestety śnieżki nie udało się zaliczyć ale dzieci mnie pocieszają że jak będą większe to jeszcze tam pojedziemy 🙂

KARPACZ - POLECAM 🙂

Anna Piernikarczyk
03 sierpień 2014 09:49

Dzięki, w Świeradowie niestety nie byliśmy tylko przejazdem bockiem bockiem 🙂

Ela
03 sierpień 2014 06:14

Super miejsca, ale z tych wszytkich mi i tak najbardziej podoba się Świeradów Zdrój, chociaż teraz trochę rozkopany. Szklarska tak jak mówisz rozstrzelona, ciężko coś znaleść, Karpcz zbyt tłoczny jak dla mnie. Kowary ładne, ciche, szkoda tylko że z tych pałacy to taka trochę lipa. Super zdjęcia. Fajnie pozwiedzaliście. 

Anna Piernikarczyk
01 sierpień 2014 13:54

Pełno 🙂

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
01 sierpień 2014 13:42

piekna  Rodzinna podróż

w moje ulubione strony .

pewno pelno turystow w Karpaczu ?

 

Pozdrawiam karol 

Krzysztof Dorota
01 sierpień 2014 10:14

Ciekawe miasta fajnie że poodwiedaliście jest co oglądać pozdrawiamy

Roman Świątkowski
01 sierpień 2014 07:38

Fajnie że chociaż częściowo udało Wam się zwiedzić Karpacz i Kowary.

Masz Aniu rację jak i do stwierdzenia o Karpaczu ale i o starówce w Kowarach - nie znam Kowar z lat dawniejszych ale obecna starówka - deptak, odnowiony fajnie się prezentuje. 

 

Anna Piernikarczyk
31 lipiec 2014 20:12

Dla nas to był pierwszy raz 🙂

Danusia
31 lipiec 2014 19:54

W Karpaczu byłam kilka razy. Poznaję na fotkach miejsca zapamiętane z mojego pobytu: skwer z odciskami butów polskich alpinistów, pomnik Liczyrzepy,skocznia, wodospad...W Kowarach też byłam w parku miniatur DŚ. Fajne miejsca przypominasz Aniu.

marian
31 lipiec 2014 17:14

Karpacz mi również bodoba się. 

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022