Legnica Zamek
Legnica Zamek

Legnica

Komentarze 6
2014-07-01

Legnica to piękne historyczne i zabytkowe miasto na Dolnym Sląsku, odwiedziliśmy je w trasie w Karkonosze, bo szkoda byłoby je pominąć będąc tak blisko 🙂Bardzo spodobała mi sie Legnica, tym bardziej że przywitała nas piękną pogodą. Zaparkowaliśmy pod Wieżą Bramy Głogowskiej i pod zamkiem, który sobie obeszliśmy na ile się dało, kaplica niestety była niedostępna już. Spod zamku zrobiliśmy spacerek po Starówce najpierw pod Kościół Mariacki - bardzo okazała budowla gotycka, świątynia ewangelicka, potem dalej, juz z lodami bo upał straszny szliśmy w kierunku katedry, też gotyckiej, to już kosciół katolicki Św. Piotra i Pawła. Wnętrze monumentalne. Obok katedry stoi z jednej strony Nowy Ratusz - piekna budowla, a z drugiej strony Stary Ratusz, też ciekawy, tym bardziej że przykleiły się do niego urocze kramy śledziowe, tzw. Śledziówki, które przywiodły mi na myśl domki budnicze z Poznania.

Dalej odwiedzieliśmy też barokowy kościół Św. Jana, gdzie Pan wpuścił nas do Mauzoleum Piastów. Pod barokową Akademią Rycerską (Muzeum Miedzi) zawróciliśmy, widząc Wieżę Chojnowską, ale trochę zeszpeconą, bo zmieniona kiedyś na budynek mieszkalny i w starych gotyckich murach wykuto okna. Ten widok średnio przypadł mi do gustu 🙂Komentarze

Zostaw swój komentarz

20 lipiec 2014 23:36

Wstyd się przyznać bo mam bliżej a nigdy tam nie byłem . Ładne miasto.

16 lipiec 2014 21:32

To ładnie pozwiedzaliście nasze stronki. Super.

16 lipiec 2014 08:13

Cieszę się, że mogłam Wam pokazać Legnicę z tej ładniejszej strony, która mnie zauroczyła, na pewno warto się tu wybrać turystycznie 🙂

16 lipiec 2014 07:54

Kilkakrotnie byłam w Legnicy ,ale jakoś tak zupełnie nie turystycznie:-) W twojej relacji zwróciłam więc uwagę na to piękno miasta ,którego wówczas zupełnie nie zauważyłam. Zdjęcia jak zawsze super.

16 lipiec 2014 06:23

Faktycznie, piękne miejsce i warte zwiedzenia.

PS. Wnętrze katedry przypomina mi wnętrze mojej chełmżyńskiej konkatedry.

15 lipiec 2014 19:48

Legnica to Mala Moskwa na  kanwie  powiesci  i filmu Mala Moskwa .

Legnica  to piekne miasto , warte zwiedzenia i odwiedzenia.

zawsze chetnie  zatrzymuje sie tam

 

Karol

 

Ostatnio edytowany: 2014-07-15 19:52

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021