Wodospad Podgórnej
Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej

Komentarze 9
2014-07-03

W Zachełmiu tak fajnie mieszkaliśmy wysoko z cudnymi widokami, że trzy dni pobytu spędziliśmy na wycieczkach pieszych górskich, pierwsza z nich to była właśnie na wodospad Podgórnej, w sumie 10 tys. kroków w obie strony, taka miła przechadzka. Szliśmy cały czas zielonym szlakiem aż do pięknego Wodospadu, który jest trzecim co do wielkości wodospadem w polskich Karkonoszach. Choć miejscowość maleńka, to wodospad jest popularny wśród turystów, i nawet kilku spotkaliśmy na szlaku.

I wracając z Wodospadu przytrafiła nam się przygoda z pieczątkami, bo, jak się okazało mylnie na Polskich Szlakach zaznaczyłam Chybotka, no nie tak bardzo mylnie, co powtarzalnośc nazw zrobiła mi psikusa. Bowiem Łukasz idący z komórką z naszą aplikacją mówi jest tutaj Chybotek, to ja mówię do Natalki super, będzie pieczątka, bo przecież dobrze takie zdjęcie pamiętam Wasze, z Chybotkiem i z pieczątką. Tyle, że zaznaczyłam tutaj w Przesiece Chybotka, który jest w Szklarskiej Porębie. Chybotek tutaj zaznaczony okazał sie w ogóle Kamieniem Walońskim, a Chybotek tutejszy okazał się czym zupełnie innym czego oczekiwałam, długo go szukaliśmy po łąkach, bo żaden z kamieni nie miał pieczątki, a przecież miała być i Natalia chce pieczątki i ja, a tu ni ma, dziaduszek z sąsiedztwa w końcu mówi że to ten kwadratowy kamień, trochę zdziwiony że go w ogóle szukamy, no i w ten sposób musiałam odpuścić, a Natalka zawiedziona nie zobaczyła pieczątki. Także muszę zaraz poprawić na Ps tę sprawę z Chybotkami 🙂

Zachełmie
Zachełmie
Zachełmie
kamień waloński
kamień waloński
wodospad podgórnej
Wodospad Podgórnej
przy wodospadzie
wodospad podgórnej
Chybotek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
14 lipiec 2014 10:20

Jak zwykle Ania z rodziną w przepięknych okolicach :-)

Ela
12 lipiec 2014 17:42

Super miejsce, a dziś w Przesiece otwierają Ohród Japoński🙂. Fajnie spędziliście czas. Miejsce mi oczywiście znane.

Anna Piernikarczyk
12 lipiec 2014 08:14

No Krzysiu o Was też myslałam, i nawet raz się kilka razy odwracałam za kobietą, bo wydawało mi się że to Dorota 😉 Piękne macie tereny, zazdraszczam, choć nasze też nie są złe w szerszej okolicy 🙂

Krzysztof Dorota
11 lipiec 2014 22:22

Aniu ładnie zwiedzacie nasze strony pogoda super fajnie że wybraliście się na wodospad Podgórnej bo to urokliwe miejsce pozdrawiamy

Anna Piernikarczyk
11 lipiec 2014 19:32

Tak często o Eli tam myślałam 🙂 I to ona mnie "zaraziła" pieczątkami, a ja Natalkę 🙂

Danusia
11 lipiec 2014 19:27

Kto by pomyślał,że z tymi Chybotkami taka "chybotka";-) Dobrze,że to wypatrzyłaś. Wędrowaliście teraz szlakami Eli:-) I te pieczątki do kolekcji, nawet Natalka się zainteresowała.

Rodzinka w Karkonoszach ( Krkonosze-prawdziwa nazwa)  pieknie spedza czas , a my tutaj "tyramy" .

widze ze i Śnieżka zdobyta (ŚNIECHA )   . tylko pozazdroscic .

Pozdrawiam i zycze udanego urlopu - przepraszamy ze przeszkadzamy  z nazsymi zapytaniami ( ja )

Karol

PS.

juz  2 miesiace tam nie bylem - mam nadzieje ze wszystko jest na swoim miejscu

jutro jade do KARGULI  pod Wroclaw 

 

Anna Piernikarczyk
11 lipiec 2014 10:27

No własnie podczas tej pierwszej wycieczki nie spotkaliśmy żadnej pieczątki, dopiero na drugi dzień pod świątynią Wang i potem też jeszcze kilka 🙂

marian
11 lipiec 2014 10:19

Cieszę się, że i tam udało się Wam być.Przypomniałaś mi moją majówkę.Ja  natomiast zdziwiłem się w Szklarskiej Porębie że jest Chybotek bo pamiętałem Chybotka w Przesiece jak byłem na obozie harcerskim. Jeśli chodzi o pieczątki to myślałem że będzie przy wodospadzie ale szukałem i ani śladu.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022