Łagiewniki
Łagiewniki

Łagiewniki

Komentarze 2
2014-06-01

Będąc w Krakowie podjechalismy do Łagiewnik, żeby odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zawsze warto być w takim miejscu, gdzie na naszych oczach rodzi sie kult Świętych. Z tarasu Sanktuarium widać już wysoką wieżę nowego Centrum Św. Jana Pawła II, które powstało, a raczej powstaje nieopodal na wzgórzu. Tam również postanowiliśmy podjechać. Wieża nie jest jeszcze gotowa i prace wokół trwają, ale można już wchodzić do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, które ma bardzo ciekawą formę, na dole ołtarz główny otaczają dookoła kaplice, m.in. kaplica poświęcona Papieżowi z płytą watykańską i relikwiami Św. Jana Pawła II, kaplica Św. Kingi z jej relikwiami, kaplica Św. Jadwigi z jej relikwiami i inne. Nie wszystkie są już dokończone, ale już pielgrzymów w tym miejscu nie brakuje. Tak tworzy się nowa karta historii naszego papieża.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Klasztor
wnętrze sanktuarium
Widok na Centrum Jana Pawła II
Centrum Jana Pawła II
Sanktuarium Św. Jana Pawła II
Relikwie Św. Jana Pawła II i płyta z Watykanu
relikwie Św. Jadwigi
Kaplica Św. Kingi
Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie
Sanktuarium Św. Jana Pawła II

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
10 czerwiec 2014 13:40

Nie byłem,

choć to nie do końca moje klimaty to jest to warte zobaczenia miejsce

pozdrawiam

Danusia
06 czerwiec 2014 18:53

Byłam tam parę dobrych lat temu,widać,że wciąż tam się coś pozytywnego dzieje. Wspaniale,że pokazaliście dzieciom to miejsce.

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022