Wystawa Wokół Koła
Wystawa Wokół Koła

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Komentarze 6
2014-06-03

Kolejne ciekawe Muzeum na naszej trasie - Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. Św. Wawrzyńca. Dla dzieci hitem była nowa wystawa interaktywna Wokół Koła, pokazywała różne zastosowanie koła, ale w sposób bardzo dostępny i zabawny, tak więc mimo deszczu świetnie spędzilismy ten czas 🙂 Najbardziej podobałynam się tańczące piłki - ich taniec powodował jakby odkurzacz, tylko działający w drugą stronę 🙂

Nam podobała sie też wystawa "Z Dziejów polskiej motoryzacji" bo odnaleźliśmy na niej nasze pierwsze samochody rodzinne jeszcze z czasów dzieciństwa 🙂 Szkoda tylko, że tramwaje były nieczynne akurat, ale i tak Muzeum nas bardzo zadowoliło. Trafilismy też na czasową wystawę o świetle, różnych żarówkach, barwach widzialnych i niewidzialnych itp. wszystko na bazie ciekawych doświadczeń.

Wystawa Wokół Koła
Wystawa Wokół Koła

Muzeum Inżynierii Miejskiej jest połączone z Ogrodem Doświadczeń, można kupić wspólne bilety.

Wystawa Wokół Koła
Warszawa
Z dziejów polskiej motoryzacji
Muzeum Inżynierii Miejskiej
Dzieje drukarstwa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
09 czerwiec 2014 22:21

Muzeum Inżynierii MIejskiej w Krakowie odwiedziłam, parę lat temu ; jest naprawdę   bardzo fajnie i ciekawie zorganizowane . Mieści się w starej przedwojennej zajezdni tramwajowej .

   Fajnie, tak pozwiedzać Krakow , nie tak typowo , jak większosc przyjeżdzajacych ( rynek z przyległościami i Wawel ), w Krakowie i okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc 🙂 .Sądzę, że te , które ostatnio odwiedziliście z córkami były dla nich bardzo, bardzo interesujące i inspirujące !

Ostatnio edytowany: 2014-06-09 22:22

Roman Świątkowski
07 czerwiec 2014 15:22

Fajne i bardzo ciekawe odwiedziłaś z rodzinnką muzeum.

Anna Piernikarczyk
06 czerwiec 2014 19:35

Tak polecam, szkoda mi tylko tych tramwajów, ale za to dzieciom zrobiliśmy atrakcję i ze Starówki na nocleg w jeden dzień przejechaliśmy się tramwajem, nie wiedziałam, że to będzie dla nich aż taka frajda 🙂

Danusia
06 czerwiec 2014 18:56

Fajne miejsce,dobrze wiedzieć,że istnieje.

marian
06 czerwiec 2014 13:54

Świetne miejsce odkryłaś.

Maciej A
06 czerwiec 2014 10:48

Znów fajne miejsce,

chętnie zobaczę

pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021