Ratusz, Ela
Ratusz, Ela

Wleń z memoriałem w tle

Komentarze 10
2014-05-11

Tym razem jedziemy do Wlenia jako kibice(ja i moja mama), bo Tomek będzie mierzył siły na zamiary i chce wystartować w biegu na 10 km wokół Wlenia. Jest to już 23 taka impreza nazwana Memoriałem im. Michała Fludra. Kim był że na jego cześć organizowane są zawody na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski a nawet i świata.

Okazuje się że był zwykłym człowiekiem, który kochał przyrodę i dzieci, zwłaszcza te chore. Był opiekunem w sanatorium dzieciecym Leśny Dwór. Malował, rzeźbił. Uwielbiał spacery i bezinteresowną pomoc. Nie robił nic dla poklasku. Ale największą frajdę sprawiało mu zajmowanie się dziećmi. Organizował im plenery malarskie, uczył techniki i plastyki, postrzegania świata. Zachęcał do malowania, wysyłał ich prace na konkursy. Wszyscy go uwielbiali, bo był sobą, bo miłował i szanował drugiego człowieka. Czytając jego biografię nie dziwię się, że jest organizowany bieg jego imienia.

Pałac Książęcy , Ela
Pałac Książęcy , Ela

O samym Wleniu nie będę się rozpisywała bo już nie jedna osoba na tym portalu to robiła. Z tego co doczytałam jest to ulubione miasteczko Karola. My w oczekiwaniu na zawody zobaczyliśmy Pałac Książecy, ładnie odremontowany, zadbany. Potem wielkie emocje z biegiem, bo uczestniczyło prawie 130 biegaczy od lat 13 do 71. Wielki wysiłek ale też i wielkie zadowolenie, że udało się ukończyć. Biegli i zawodowcy i zwykli ludzie. Byli niepełnosprawni na wózkach. Na zakończenie były dyplomy, a dla najlepszych puchary.

Po zakończonym biegu, jak Tomek złapał drugi oddech, pojechaliśmy na zamek, który został otwarty dla odwiedzających. Można wejść na wieżę z której rozciąga się przepiękna panorama. Plus, wejscie za darmo, minus brak parkingu. Ale miejsce bardzo ładne, ciche, warte zobaczenia. Dla tych co chcieliby się napić kawy czy herbaty otwarta jest kawiarnia w Pałacu Lenno.

, Ela
, Ela

, Ela
Pomnik Gołębiarki, Ela
Przygotowania, Ela
Na starcie, Ela
, Ela
Ruszyli, Ela
, Ela
Po biegu, Ela
Dekoracja, Ela
Wejscie, Ela
Zamek, Ela
, Ela
Wieża z punktem widokowym, Ela
zamek lenno we wleniu, Ela
zamek we Wleniu, Ela
Zamek lenno, Ela
Panorama na Wleń, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Widok na zamek we wleniu, Ela
Schody, Ela
Stara fontanna, Ela
Pałac Lenno, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
01 czerwiec 2014 09:46

No prosze Elu , nie tylko ciekawostki Dolnego Śląska promujesz ale i zdrowy tyryb życia.Super!

 We Wleniu bylam kilka lat temu, zamek byl w oplakanym stanie . Z tego co widzę, teraz fragmrenty ładnie zrekonstruowano . Dobrze, bo to promocja turystyczna tego niewielkiego , ładnego miasteczka 🙂

Maciej A
20 maj 2014 11:40

Fajny ten Wleń,

piękne panoramy,

pozdrawiam

P.S.  w tym roku wróciłem do biegania (dopóki nie gubi się części zamiennych :-)...),

bywa różnie, ogólnie 10 km robię 3 razy w tygodniu, na zawody się nie nadaję ale może kiedyś jakiś półmaratonik chociaż,

niech moc będzie z biegającymi ;-)

Danusia
16 maj 2014 18:02

Ciekawe informacje Elu. Jak to fajnie można połączyć przyjemne z pożytecznym:-)

Danuta
16 maj 2014 12:08

Połączyłaś Elu przyjemne z pożytecznym. Kibicowanie rodzinne zawsze pomaga- gratulacje dla Tomka. Wleń piekny, ładnie pokazany. 

Maraton w szczytnym celu, zawsze podziwiam uczestników takich imprez.

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Roman Świątkowski
16 maj 2014 10:53

Nie ma jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Ruiny zamku bardzo ciekawe i bardzo mi się podobają a na dodatek takie widoki - super.

marian
15 maj 2014 21:07

Udany dzień -trochę sportu i kibicowanie oraz zwiedzanie.To mi się podoba.

ladna wyprawa.  znam WLEN od 30 lat .

 

Pozdrawiam Karol

 

PS,

pozdrow wlascicieli palacu książęcego -znamy sie.

Pan jest na zdjeciu nr. 1

 

 

Ostatnio edytowany: 2014-05-15 21:30

Anna Piernikarczyk
15 maj 2014 19:35

Super Elu, dopiero, co szukałam aktualnych informacji o tym zamku czy jużjest udostepniony dla turystów, 🙂 Fajnie że mamy z pierwszej ręki 🙂

Ela
15 maj 2014 19:05

Tak Dorotko, można wchodzić, już jest otwarty, zwiedzanie gratis. Pozdrawiam

Krzysztof Dorota
15 maj 2014 18:30

Podziwiamy zawsze biegaczy fajnie że starczyło sił na zwiedzanie okolic super , mamy pytanko można wchodzić już do zamku bo ostatnio był remont i nici ze zwiedzania ?

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023