, Ela
, Ela

Wielkanocne wędrowanie

Komentarze 14
2014-04-21

Święta super, ale kto wymyslił że trzeba najpierw się naszykować tyle że całe wojsko by się najadło i padać ze zmęczenia, ledwo powłóczyć nogami, a potem siedzieć i zjadać to wszystko, aż do bólu brzucha. Więc żeby uniknąć tego wszytkiego ale i też, żeby zadowolić mamuśkę która upiekła przepyszną kaczkę z jabłkami, ustalamy że objadamy się w niedziele a w poniedziałek żeby się paliło i waliło jedziemy połazić. Jak ustalone tak zrobine. Kaczka zjedzona, dobrze że kostki się ostały ha ha ha. W poniedziałek pogoda zapowiada się pięknie, pomimo tego że straszą ulewami i burzami. U nas słoneczko zagląda od rana w okna, więc zjadamy śniadanko, małe coby smaku kaczki nie zapomnieć🙂 pakujemy plecak w którym nie mogło zabraknąć babki świątecznej i jedziemy sobie do Szklarskiej Poręby. Plany są wielkie, ale jak to z palanami bywa czas szybko jej zweryfikował bo niestety Szklarska przywitała nas deszczem i wiatrem, a my z tej racji że u nas słoneczko świeciło nie za bardzo zaopatrzyliśmy się w kurtki. Tylko córcia miała. Dobrze że przezornie jakąś awaryjną mam zawsze w aucie.

Ale co tam pogoda, nie zraża nas to kropidełko wkońcu Śmigusa Dyngusa mieliśmy i to było jedyne w tym dniu lanie wody🙂. Auto zostawiamy na parkingu obok stacji PKP Szklarska Górna, i tu wspinamy się na pierwszy punkt na naszej trasie na Białe Skały. Znajdują się one przy czerwonym szlaku który prowadzi na Wysoki Kamień. Można z nich podziwiać panoramę miasta, są łatwe do zdobycia, więc nadają się nawet na wyprawe z małymi dziećmi. Ludzi nie za dużo się kreciło, więc mogliśmy spokojnie podziwiać widoczki. Z tego miejsca wyruszamy drogą jak na Jakuszyce lub jak kto woli na Wodospad Kamieńczyk, żeby zobaczyć Krzywe Baszty i Krzucze Skały.

Zamyślony, Ela
Zamyślony, Ela

Krzywe Baszty znajdują się po lewej stronie drogi i wyglądają jakby ktoś poukładał duże klocki lego. Jest to granitowa grupa skałek o wysokości 18 m i świetnie nadaje się na wspinaczkę. Znajduje się ru niewielka jaskinia, która powstała w wyniku eksploatacji złóż pegmatytów. Po prawej stronie za rzeką znajdują się Krucze Skały. Tworzą je dwie baszty o wysokości do 30m. Działa tu Szkółka Górska która dla chętnych i odważnych oferuje pare atrakcji, można przejść po ruchomych mostkach, zjechać po linie nad rzeką, a dla mniej odważnych (czyli dla mnie🙂) pozostaje panorama. Nie możn do skałek dostać się przez rzeczkę, byłoby bliżej i szybciej, ale niestety trzeba iść do okoła, przez most nad rzeką Kamienna, potem przy parkingu kierujemy się w prawo drogą, idąc prosto dojdziemy do Wodospadu Kamieńczyk.

Przejście całej trasy na spokojnie zajeło nam trochę więcej jak 2 godzinki. Mieliśmy jeszcze w planie inne atrakcje, ale deszczu już nam nie odpuścił i lał na nas, jakby chciał nadrobić starcony czas, nie oszczedzał nikogo, ale to pewnie dlatego że brakowało w tym roku polewającej młodzieży. Albo wzięli sobie do serca rady starszych ( w co szczerze wątpie), albo wystraszyły ich zapowiedziane kary i mandaty, oraz o dziwo bardzo czesto przejeżdżające patrole. Kto by pomyslał, że aż tyle ich jest, bo tak na co dzień żadko ich widać.

, Ela
, Ela
Gdzieś po drodze, Ela
, Ela
Krucze Skały, Ela
, Ela
W jaskini, Ela
, Ela
Białe Skały, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Widok na Krzywe Baszty, Ela
, Ela
, Ela
Z moim Marucikiem, Ela
Widok na miasto, Ela
, Ela
, Ela
Moja okrojona rodzinka, Ela
, Ela
, Ela
Widok na góry, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Wejście do jaskini, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Skałka Karczmarz, Ela
, Ela
Krucze Skały, Ela
, Ela
Skały od PKP, Ela
, Ela
Stacja PKP, Ela
, Ela
Rzeka Kamienna, Ela
, Ela
, Ela
Krzywe Baszty, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ewelina
01 maj 2014 22:17

Aktywnie, zdrowo i świątecznie - rewelacja 🙂

Danuta
29 kwiecień 2014 10:50

[cytuj autor='M Ela']Dziękuję za miłe słowa. Szklarska to nie tylko baza wypadowa w góry, to też dla mniej wytrwałych bardzi ciekawe miejsce. Np 3 maja będzie uroczyste otwarcie drugiej ścieżki walońskiego szlaku. Mamy zamiar się wybrać. [/cytuj]

Ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania i odnajdujesz ciekawe atrakcje ziemi dolnośląskiej. 

Dużo pogody i wspaniałych kolejnych odkryć życzę Elu i niecierpliwie czekam na relację również zdjęciową !

Pozdrawiam serdecznie :-)

Ela
29 kwiecień 2014 10:37

Dziękuję za miłe słowa. Szklarska to nie tylko baza wypadowa w góry, to też dla mniej wytrwałych bardzi ciekawe miejsce. Np 3 maja będzie uroczyste otwarcie drugiej ścieżki walońskiego szlaku. Mamy zamiar się wybrać.

Danuta
28 kwiecień 2014 19:50

Jak miło pooglądać znajome miejsca Elu! W ubiegłym roku remontowany dworzec w Szklarskiej wyglądał nieciekawie. A teraz- piękny!

Górskie i skałkowe  wędrowanie w Świąteczny Poniedziałek to wspaniała sprawa. Szkoda tylko że pogoda nie bardzo dopisała, ale z tak wspaniałą rodzinną ekipą  żadna pogoda nie jest straszna. Zadowolone i uśmiechnięte  miny na zdjęciach to znak że wycieczka udana!

Pozdrawiam serdecznie i cieplutko :-)

Danusia
28 kwiecień 2014 13:30

No i takiej zacnej wyprawy po świetach bardzo mi brakuje,jakoś się zapędziliśmy w codzienności. Super Elu!

Krzysztof Dorota
26 kwiecień 2014 22:56

Elu super skałki to lubimy bardzo nam się tam podoba wpisujemy to na naszą listę wycieczka super pozdrawiamy

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
26 kwiecień 2014 22:22

ladnie  spedzony czas podczas swiat -popieram .

Ja podobnie w swieta  na wyprawie .tylko rodzinka sie wku  rz yla  na mnie ,no bo nie bylo mnie przy stole  ,

 

pozdrawiam Karol

  zawsze w ruchu ( jak zdrowy)

DoRi
26 kwiecień 2014 19:14

Nie ma to jak aktywnie spędzić czas w czasie świąt! Super relacja Elu i aż się prosi żeby do Szklarskiej zawitać na dłużej 🙂

DoRi
26 kwiecień 2014 19:14

Nie ma to jak aktywnie spędzić czas w czasie świąt! Super relacja Elu i aż się prosi żeby do Szklarskiej zawitać na dłużej 🙂

marian
26 kwiecień 2014 18:54

Ładnie powędrowaliście. U mnie tak jak u Ani nie ma szans. Rodzinka biesiaduje za stołem.

Roman Świątkowski
26 kwiecień 2014 11:56

Jedne z fajniejszych spędzonych świąt - gratuluję. Bardzo fajna wędrówka.

Anna Piernikarczyk
26 kwiecień 2014 08:25

Pięknie Elu 🙂 wspaniałe świąteczne wędrowanie, marzę o takich Świętach ale u nas nie ma szans na to

Maciej A
26 kwiecień 2014 07:34

Mimo niepogody fajna wycieczka,

przyjemne miejsca i blisko Szkalarskiej,

z Świętami też tak mam, wielkie obżarstwo w krótkim czasie, podoba mi się Twój sposób na przetrwanie tego ciężkiego czasu :-)

pozdrawiam

kasia ejsmont
26 kwiecień 2014 00:18

Podziwiam, że rozpoznajesz i potrafisz nazwać te wszystkie kamienie i to jeszcze pod górkę 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023