Pałac Raczyńskich
Pałac Raczyńskich

Złoty Potok wiosennie - trasa 886

Komentarze 5
2014-04-24

Piękna pogoda, więc jadę PKS do Janowa. Choć to prawie południe, cisza i spokój. Teraz kieruję się w stronę Złotego Potoku. Nad stawem Irydion kilku wędkarzy moczy kije. W okolicach hotelu Kmicic i stawu Amerykan, duży wiosenny ruch, porządki, na kawie grupa emerytów z Częstochowy. Po stawie pływają łabędzie i kaczki. Wzdłuż drogi parawany uniemożliwiające przechodzenie żabą przez drogę, zawsze ustawiane na wiosnę. W pstrągarni Raczyńskich cisza, brak turystów. Zawsze lubię te tereny – Dolina Wiercicy, powalone drzewa, zieleń i czysta woda. Chwila odpoczynku na parkingu w drodze do Bramy Twardowskiego. Według legendy to tu Twardowski dosiadając koguta poleciał na Księżyc, wybijając dziurę w skale. Wśród lasów docieram do Siedlca, mijając Pustynię Siedlecką. Szlakiem Warowni Jurajskich, przez lasy, Zrębice i Przymiłowice jestem w Olszynie. Miła niespodzianka, a tutaj padało. Wracam do domu, na dziś 21 km. wystarczy.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
28 kwiecień 2014 14:42

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa, w przyszłym tygodniu jeszcze trochę o moich okolicach, a potem " Czas na Bałkany ". Wybieram się w objazd byłych republik Jugosławi, relacje na Zwiedzaj Świat.

Polecam Nowe i Stare wycieczki.

Tadek

 

Danusia
28 kwiecień 2014 13:34

Złoty Potok był już tu na forum wielokrotnie opisywany i chwalony,ale ,że dla mnie jest w dalszym ciągu poza zasięgiem,to z przyjemnościa obejrzałam twoje fotki i poczytałam opis. Fajna wycieczka.

Maciej A
26 kwiecień 2014 07:52

I ja się dołączę do lubiących Złoty Potok,

zarówno na piesze jak i rowerowe wycieczki bardzo fajne miejsce

pozdrawiam

Roman Świątkowski
25 kwiecień 2014 19:42

Tak jak Ania i ja również lubię bardzo Złoty Potok i okolice. Jurę często odwiedzam właśnie zaglądając do Złotego Potoku, jest i też Ogrodzieniec , ale najwięcej można pochodzić po Złotym Potoku chociaż  i po Kroczycach też ale atrakcji najwięcej można zobaczyć w Złotym Potoku.

Tadziu bardzo fajny wypad,  w porównaniu z innymi Twoimi wyprawami to tylko małe co nieco

Anna Piernikarczyk
25 kwiecień 2014 14:17

Pięknie, moje ulubione zakątki 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021