zamek w Łańcucie
zamek w Łańcucie

Łańcut

Komentarze 15
2014-04-04

Pierwszego dnia wycieczki po Podkarpaciu po Rzeszowie odwiedziliśmy jeszcze zamek w Łańcucie. To jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, z przepięknymi wnęrzami, ponoć 🙂 Niestety wiedzieliśmy, że będą już one niedostępne, bo kasy otwarte są tylko do 15.00, trochę krótko wg mnie jak na taki zakątek na uboczu. Ale trudno, szczerze mówiąc nie przepadam za zwiedzaniem tych pełnych przepychu wnętrz z przewodnikiem, więc żal tylko z powodu tego, że nie widziałam dziedzictwa, a nie żal wewnętrzny 🙂 Kolekcji pojazdów konnych też nie udało się zobaczyć, też za późno, dobrze że sam park jest otwarty długo.

Wiele zależy zresztą od przewodnika, bo na następny dzień zwiedzaliśmy surowe wnętrza zamku w Krasiczynie z przewodnikiem i bardzo mi się podobało, ale o tym następnym razem.

Łańcut
Łańcut

Park zamkowy w Łańcucie jest tak ładny i bogaty, a pałac tak duży, że i tak sporo czasu zajął nam spacer. Jedyne co nas zesmuciło, to fakt, że słabo wszystko jest tutaj opisane, może to wszystko opowiada przewodnik, ale dla indywidualnych zwiedzających powinny być jakieś tablice informacyjne i kierunkowskazy. Kasy mieszczą się nieco z boku zamku, w odrestaurowanym zabytku. IT i zarazem sklep z pamiątkami były zakmnięte, więc nie udało nam się kupić magnesika, ale na szczęście Pani w kiosku na rynku miała 🙂

Samo miasto Łańcut, znacznie mniej znane, też jest całkiem ładne, warto się przespacerować, bo zwykle wszyscy kończą zwiedzanie Łancuta na zamku 🙂

Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut zamek
Łańcut
Łańcut
zamek Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut zamek
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut
Łańcut kasa zamkowa
Łańcut - pomnik braci
Łańcut
Łańcut rynek
Łańcut
Łańcut
Łańcut kościół
Łańcut

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
11 kwiecień 2014 07:42

Piękny ten Łańcut,

trzeba będzie zobaczyć

pozdrawiam

Ewelina
10 kwiecień 2014 22:01

galeria rewelacyjna, super opis jak zawsze 🙂

Krzysztof Dorota
10 kwiecień 2014 10:20

Zamek w Łańcucie to taki klasyk piękne miejsce widać bardzo zadbany pozdrawiamy.

marian
10 kwiecień 2014 10:04
Ile to pięknych miejsc jest w Polsce.Zamek w Łańcucie znam z opisów córkiktóra miała okazje tam być.Nocowali u sióstr zakonnych.Bardzo jej się pobdobał zamek i otaczający piękny park.

Ostatnio edytowany: 2014-04-10 10:10

Lucy i Tom
09 kwiecień 2014 23:41

Zamek w Łańcucie świetna sprawa. Choć zwiedzałam go ileś tam lat temu (w podstawówce byliśmy na obowiązkowej wycieczce). 

mokunka
09 kwiecień 2014 20:39

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']No już jak ją zobaczyłam w Łańcucie, to od razu pomyslałam o Was, że muszę fotkę cyknąć do naszej kolekcji 🙂 [/cytuj]

 

Tak, Aniu koniecznie dodaj w pelnym słońcu ławeczke , ja wstawiłam tę w "deszczową" 🙂 w wątku ławeczkowym rownież.

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 20:40

Anna Piernikarczyk
09 kwiecień 2014 20:17

No już jak ją zobaczyłam w Łańcucie, to od razu pomyslałam o Was, że muszę fotkę cyknąć do naszej kolekcji 🙂

mokunka
09 kwiecień 2014 17:28

[cytuj autor=' Danusia']O tak,zamek w Łańcucie bardzo mi się podobał i wewnątrz i z zewnątrz. Niezwykłe wrażenie robi powozownia oraz park. To wspaniałe miejsce na rocznicowe zwiedzanie:-) A w dodatku wytropiłaś kolejną ławeczkę do kompletu:-)   Ostatnio edytowany: 2014-04-09 15:46[/cytuj]

 

Ławeczka faktycznie jest ! Ja ja fotnęlam w strugach deszczu. Już kiedyś z Danusią (z Tychów ) z racji jej wycieczki do Łańcuta zastanawialyśmy, tu na PSz się kto też jest na takowej 🙂 Danusia odszukała , iż postaci na ławce to bracia Centarscy.

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,5885,na-trasie-polskich-szlakow--debno-i-lancut.html

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 17:33

Danusia
09 kwiecień 2014 15:45

O tak,zamek w Łańcucie bardzo mi się podobał i wewnątrz i z zewnątrz. Niezwykłe wrażenie robi powozownia oraz park. To wspaniałe miejsce na rocznicowe zwiedzanie:-) A w dodatku wytropiłaś kolejną ławeczkę do kompletu:-)
 

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 15:46

mokunka
09 kwiecień 2014 14:42

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Tym bardziej nie mam czego żałować, niestety moje patrzenie na świat spaczone jest dodatkowym okiem - okiem obiektywu 🙂 Nie wyobrażam sobie tam być i nie fotografować, tym bardziej 3 godziny 🙂 [/cytuj]

Cóż Aniu,  np  w Jakini Raj, też nie można robić fot. Jest jeszcze sporo takich obiektów w Polsce. I nic na to poradzić nie można 😉 co przecież nie znaczy, ze nie powinniśmy ich zwiedzać....

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 14:43

Anna Piernikarczyk
09 kwiecień 2014 14:04

Tym bardziej nie mam czego żałować, niestety moje patrzenie na świat spaczone jest dodatkowym okiem - okiem obiektywu 🙂 Nie wyobrażam sobie tam być i nie fotografować, tym bardziej 3 godziny 🙂

mokunka
09 kwiecień 2014 13:40

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']No to dodaj, wnętrzom deszcz nie szkodzi 🙂 Też myslę, że z pewnością powozownia by mi się bardziej podobała. No my nie mieliśmy dostępu do żanych audiobuków bo zamek zamknięty a w kasie również już było wszystko zamknięte poza skromną kawiarnią. [/cytuj]

Aniu, zdjęć wewnątrz zamku nie mozna robić !!!

Informuja na tym tabliczki praktycznie w każdej sali, panie w kasie  a obsluga reaguje natchmiast, gdy ktoś wogóle wyciąga aparat. Przypomninają o tym ciągle i mówia, że zdjęcia są na ich stronie internetowej a wielu eksponatom szkodzi błysk flesza . Ogromny napis jest też w kasie i w holu zamku , dokładnie "zakaz fotografowania".

Foty można robić wyłącznie w oranżerii i powozowni. I takie zdjęcia wstawiłam w przednim komentarzu. Mogę jeszcze coś, poszukać i wrzucić tutaj, jeśli chesz 🙂

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 13:41

Anna Piernikarczyk
09 kwiecień 2014 11:23

No to dodaj, wnętrzom deszcz nie szkodzi 🙂 Też myslę, że z pewnością powozownia by mi się bardziej podobała. No my nie mieliśmy dostępu do żanych audiobuków bo zamek zamknięty a w kasie również już było wszystko zamknięte poza skromną kawiarnią.

mokunka
09 kwiecień 2014 11:09

My jak już kiedys wspominalam (chyba z racji wycieczki Danusi) byliśmy w Lańcucie w strugach deszczu. Wam pogoda  super dopisała 🙂

Szkoda Aniu, że nie widzieliście - nie tyle wnętrz zamkowych  , bo one rzeczywiście pełne przepychu, ogromnej wręcz liczby eksponatów i historii rodów arstokratycznych . Jeśli tego nie lubisz to byś się pewnie  zanudziła...zwiedzanie trwa bowiem ok 2,5 - 3 godziny.

Natomiast żałuj , że nie dane wam było być w cudnej oranżerii i bardzo interesującej powozowni 🙂 Zwłaszcza powozownia - jedyna taka w Europie,  z tak dużą liczbą eksponatów, ktore mimo upływ czasu nadają się do jazdy ! Taki ewentement. Nie tylko służą jako elementy wystawowe.

   Z tym oznakowaniem, to nie wiem czemu tak odebrałaś ? Pamiętam, że w parku przyzamkowym były kierunkowskazy z oznaczeniem . Dodatkowo nie tylko zwiedza się z przewodnikiem lecz po zostawieniu kaucji, można wypożyczyć audiobuki . Zwiedza się wtedy indwidualnie ,  we własnym tempie i ogląda to co danego zwiedzajacego interesuje .

Ehhh a ja wycieczki do Łańcuta jeszcze nie wstawiłam, bo te moje foty w strugach deszczu zbyt ciekawe nie są.. ..niestety.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
09 kwiecień 2014 10:53

och , ach pięknie.

ten LAŃCUT  jest przepiekny '

a ja mam tak daleko .

 

latem wytyczam sobie strone wschodnia Polski

szlak Kasiczyn , Lancut , Zamosc   i cos jeszcze

 

Karol

PS.

przypomina mi sie  piosenka kazika. 

"gdy nie ma dzieci to jestesmy niegrzeczni " .

 

Pozdrawiam karol

 

 

Ostatnio edytowany: 2014-04-09 20:31

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022