kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia
kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia

Wizyta w Drawsku Pomorskim

Komentarze 8
2014-03-23

Drawsko Pomorskie kojarzy się między innymi z jednym z największych w Polsce poligonów. Nie,my nie pojechalismy na poligon,a jedynie na krótki spacer po śródmieściu. Wypad do Drawska wyszedł nam dość nieoczekiwanie,bo właściwie kierowaliśmy się do Połczyna Zdroju,ale zmienilismy plany i Połczyn zostawilismy sobie na inną okazję.

W Drawsku Pomorskim nie bylismy zbyt długo. Było już późne popołudnie,więc przeszliśmy tylko wolnym krokiem przez centrum miasta. Z daleka zwraca uwagę sylwetka kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego z XIV/XV wieku. Tuż obok znajduje się dawny dom soli,czyli magazyn szachulcowy pochodzący z ok.1700r. Śródmieście miasta zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z centralnym rynkiem. Niegdyś stał na nim Ratusz,obecnie został przeniesiony do jednej z kamienic. Pozostałością po dawnym grodzie jest fragment miejskich murów obronnych. nad przepływającą przez miasto rzeką Drawą rozściąga się plac im . F.Chopina ( dawniej Park Luizy). Rzeka jest jednym z ulubionych miejsc kajakarzy,pełna urokliwych zakoli wśród Drawieńskiego Parku Krajobrazowego. Okolice wokół Drawska są niezwykle malownicze. W granicach miasta znajduje się niewielkie jezioro Okra,a 3 km dalej jezioro Lubie.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia

Nie mieliśmy już czasu na podziwanie okolicznej przyrody,ściemniało się i robiło się coraz chłodniej. Pojezierze Drawskie jest jednak regionem ,do którego z całą pewnością warto wrócić,by odpocząć w tzw. miłych okolicznościach przyrody.

kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia
kościół Zmartwychwstania Pańskiego, Danusia
, Danusia
plac przy kościele, Danusia
plac przy kościele z panoramą Drawska, Danusia
, Danusia
dom soli, Danusia
Drawsko dom soli, Danusia
dom soli, Danusia
Plac Konstytucji, Danusia
fragmenty murów obronnych, Danusia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
07 kwiecień 2014 22:24

Opisujesz Danusiu zupełnie nie znane mi miejsca. Drawsko to piękne miasteczko z domami szachulcowymi. Częściej takie domy kojarzyłam z białym tynkiem poprzecinanym ciemnymi belkami. Te które widzę na twoich zdjęciach są równie urokliwe.

Wspaniała, klimatyczna wyprawa !

Pozdrawiam serdecznie :-)

Danusia
06 kwiecień 2014 21:57

Poligonu z oczywistych względów ( teren wojskowy) nie widzieliśmy,ale miasteczko i piękne okolice Pojezierza Drawskiego śmiało moge polecić ku wypoczynkowi z dala od zgiełku.  Może kiedyś uda mi sie dotrzeć do miejsc związanych z walkami o Wał Pomorski, mam taki zamysł,ale czy to się uda,czas pokaże.

mokunka
06 kwiecień 2014 21:54

[cytuj autor='M Ela']I kolejna ciekawa miejscowość. Super. Ładne zdjęcia. Brawo [/cytuj]

Nigdy nie byłam w tych okolicach Danusiu, tym chętniej przeczytałam Twoją relację 🙂

Roman Świątkowski
05 kwiecień 2014 10:38

Fajna i ciekawa wędrówka - armatka , mury obronne itd. było co zobaczyć

Maciej A
05 kwiecień 2014 08:45

Drawsko kojarzy mi się jak większości z poligonem. W niedalekim Wałczu i Pile byłem, ale ogólnie mniej znane mi rejony. Właśnie a propo miłych okoliczności przyrody, region przypomina mi mocno Mazury (piękne lasy i jeziora). W czasach II Wojny Światowej toczyły się tu ciężkie boje o Wał Pomorski (zostało sporo śladów umocnień). Z ciekawością poczytałem, może będzie więcej...

pozdrawiam

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
04 kwiecień 2014 21:03

"piknie" spedzasz czas  Danusko -tak trzmaj .  . 

 

Pozdrawiam Karol  Turysta kulturowy - ciagle wedrujący   

Ela
04 kwiecień 2014 20:21

I kolejna ciekawa miejscowość. Super. Ładne zdjęcia. Brawo

marian
04 kwiecień 2014 20:07
Bardzo ładna i ciekawa miejscowość.

Zwiedzone atrakcje

Drawsko Pomorskie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023