, Jan Nowak
, Jan Nowak

Cerkiew Prawosławna w Sosnowcu.

Podróż jest zaznaczona jako prywatna. Nie jest publicznie dostępna na żadnych listach. Można ją zobaczyć tylko przy wykorzystaniu bezpośredniego adresu URL.

Komentarze 5
2014-03-02

Zbudowano ją z czerwonej cegły i betonu. Dzisiaj jest jedyną Świątynią Prawosławną w całej aglomeracji śląskiej.

Parafia powstała w roku 1890. Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę i święta o godz. 10,30. Zwiedzać można cerkiew na godzinę przed nabożeństwem. Aktualnym proboszczem parafii jest ks. Mitrat płk. Sergiusz Dziewiatowski. Nie zwiedziłem wnętrza świątyni,gdyż przyjechałem  o niewłasciwej porze.

, Jan Nowak
, Jan Nowak
, Jan Nowak
, Jan Nowak
, Jan Nowak

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Sosnowiec, ul. Kilińskiego 39

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022