, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Z dzieckiem na Górę Koronną

Komentarze 4
2013-10-05

Dolina Prądnika to dolina rzeki Prądnik na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego oraz leżących na południe od niego obszarów rolniczych.

Jest powszechnie uznawana za najładniejszą dolinę całej Jury.

, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Do największych jej atrakcji należą: Zamek w Pieskowej Skale i Zamek w Ojcowie, udostępniona turystycznie Jaskinia Ciemna z obozowiskiem neandertalczyków, skały, m.in. Maczuga Herkulesa, Skały Wernyhory, Igła Deotymy, Panieńskie Skały, Rękawica, Łaskawiec, Brama Krakowska,
Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego
Kaplica "Na Wodzie"

Występuje tu ponad 30 źródeł krasowych, zwanych wywierzyskami. Przy Prądniku zlokalizowane są liczne młyny pochodzące z XVIII w. (św. Floriana), XIX w. (Borynia, Katarzyńskich, Natkańca, Tarnówki) i z I. poł. XX w.(Bosaka, Krzemienia, Krzystanka, Mosura, Wilka).

Góra Koronna, Tomasz Sładkowski
Góra Koronna, Tomasz Sładkowski

Dolina może być zwiedzana pieszo, lub na rowerze. Parkingi dla samochodów osobowych znajdują się pod zamkiem w Ojcowie, na Złotej Górze, w Czajowicach i w Pieskowej Skale.

My wybraliśmy trasę od parkingu pod zamkiem w Ojcowie przez Jaskinie Ciemną na Górę Koronną i powrót przez „źródełko miłości” na parking.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
07 listopad 2013 12:48

Piękna rodzinna wyprawa. Ciekawe miejsce ładnie opisane.

Pozdrawiam :-)

marian
07 listopad 2013 10:32

Piekne miejsca ,które udało mi sie w tym roku też zwiedzić.

Maciej A
07 listopad 2013 08:23

Wycieczka dla rodziny i nie tylko,

piękne miejsca

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
06 listopad 2013 19:44

Bardzo ładna wycieczka, świetne miejsce 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021