Widok z Sokolicy, Natalia Tomczyk
Widok z Sokolicy, Natalia Tomczyk

Trasa na Sokolicę

Komentarze 2
2008-10-15
Sokolica jest najwyższą z góry Pienin Środkowych. Jej wysokość to 747 m.n.p. Atrakcją Sokolicy jest występowanie na jej szczycie sosen reliktowych, z których najstarsze mają po 500 lat.
Trasa rozpoczyna się od Czorsztyna niebieskim szlakiem, przy muzeum Parku Narodowego i bacówce. Trwa ponad 4 godziny. Początkowo wiedzie przez pastwiska, łąki. Stopniowo jednak wchodzi się w las. Idąć niebieskim szlakiem dochodzi się do przełęczy Szopka mijając wcześniej Trzy Kopce. Jest to skrzyżowanie szlaku niebieskiego i żółtego. Tutaj już szlak prowadzi stromo na Trzy Korony. Jednakże kolejka do kasy jest długa więc mijamy ten szczyt i ruszamy dalej. Następnie szlak prowadzi w dół na Siodło oraz do przełęczy Sosnów. Po 4 godzinach marszu dociera się na Sokolicę.
Trasa jest dość przyjemna, praktycznie ciągle w lesie także na upały idealnie. Dodatkową "atrakcją" szkalu jest to że po zejściu z Trzech Koron prowadzi on raz pod górkę raz z górki. Dla niektóych było to dość denerwujące 🙂
Niebieski szlak do Przełęczy Szopka, Natalia Tomczyk
Sosna reliktowa na Sokolicy, Natalia Tomczyk
Trasa na Sokolicę, Natalia Tomczyk
Biskupin

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Grzegorz Binkiewicz
17 październik 2008 14:57
Widoki są super .. ja bylem w tym roku i jest wyczapiscie 🙂 ... ogolnie na tyle szczescia mielismy iz poszlismy po 3 dniach deszczow i poszlismy w pierwszy bezdeszczowy dzień ... i szczesciem bylo to iż jak doszlismy tam na 6-ą rano gdzie nikogo na szlakach jeszcze nie bylo ani na sokolicy również (wyruszyliśmy z Krościenka n/D) ... mielismy mgłę unoszącą się nad Dunajcem ... no widok przepiękny po prostu ... (niestety nie wiem czy można do kogos wycieczki dorzucic fotki 🙂 ... bo bym podrzucil moze troszke 🙂 a nie chce wycieczki powtarzac 🙂
Ola Dzitkowska
16 październik 2008 12:26
Niezły widok z tej Sokolicy, chyba się wybiorę 🙂
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022