Widok na Trzy Korony, Natalia Tomczyk
Widok na Trzy Korony, Natalia Tomczyk

Spływ Dunajcem

Komentarze 2
2008-10-15
Spływ Przełomem Dunajca rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach w przystani flisackiej. Trasa liczy 18 kilometrów i trwa ok 2,5 godziny po czym kończy się w Szczawnicy. Spływ odbywa się w dziesięcioosobowych łódkach. Na początku nurt jest spokojny a trasa w miarę prosta. Jedną z atrakcji widzianych w trakcie spływu jest stara wieś po Słowackiej stranie Czerwony Klasztor, do którego prowadzi most zawieszony nad Dunajcem. Początkiem przełomu jest podnuże Trzech Koron. W tym momencie nurt zaczyna być co raz szybszy oraz zaczynają się zakręty na rzece. Następnie Dunajec mija kolejno góry Klejową i Holicę. W zboczu Holicy wznoszą się skałki Siedmiu Mnichów. Tuż przed Sokolicą można zauważyć ujście Pienińskiego Potoku. Po gwałtownym zakolu po prawej stronie widać przejście graniczne Polsko-Słowackie dla pieszych i rowerzystów a następnie powoli zakończenie trasy i przystanek w Szczawnicy.
Trasa Przełomu jest ogólnie ciekawa ale według mnie pierwszy jej etap jest troszkę nudny. Prawdziwe widoki rozpoczynają się dopiero po około godzinie od startu, u podnuża Trzech Koron. Jednakże dłużący sie troszkę czas umilają flisacy kawałami o teściowej czy zagadkami 🙂 oczywiście trasę polecam 🙂
Widok na Sokolicę, Natalia Tomczyk
Spływ Dunajcem, Natalia Tomczyk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

JÓZEF
17 październik 2008 22:43
Spływ Dunajcem zaliczyłem już kilkanaście razy ... i wystarczy.Polecam za to spojrzeć na Przełom z drogi po słowackiej stronie. Wrażenia nie mniej ciekawe niż z łódki! :P

15 październik 2008 17:45
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022