, Ciastek
, Ciastek

Leśny Park Niespodzianek – Ustroń

Komentarze 8
2013-10-09

Jednym z ulubionych naszych miejsc na letnią wycieczkę jest Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Park to mini zoo, w którym możemy obcować z dziką przyrodą i zwierzętami występującymi w naszej części europy. Przy wejściu oprócz biletu, możemy zakupić karmę, aby z ręki karmić sarny i jelenie. W parku obejrzymy żubry, daniele, muflony, sarny a także małe zwierzęta jak jenoty, żbiki i szopy.

Większość zwierząt da się karmić z ręki, co jest niezwykle przyjemne, a poza tym obcowanie tak blisko z dzikim zwierzęciem to niezapomniane przeżycie.

leśny park niespodzianek, Ciastek
leśny park niespodzianek, Ciastek

W parku znajduje się sokolarnia, gdzie poznamy piękne drapieżne ptaki, między innymi bieliki, orły, jastrzębie, kanie czy sokoły. W czasie zwiedzania powinniśmy koniecznie udać się na pokaz lotów ptaków drapieżnych. Ptaki są ogromne i robią niesamowite wrażenie, gdy nagle przelecą tuż nad naszą głową. Mnie osobiście najbardziej podobał się raróg górski. Jest przepiękny. Wszystkie ptaki mają bardzo mądre i przenikliwe spojrzenie.

Nie możemy również ominąć pokazu dzikich sów. Sowy to wspaniałe, piękne ptaki. Są bardzo duże i robią niesamowite wrażenie. Przelatują nad naszymi głowami bezszelestnie, aż ciarki po plecach przechodzą. Najpiękniejsze są sowy śnieżne oraz ogromne puchacze. Wszystkie sowy mają bardzo głębokie spojrzenie, jakby zaglądały w głąb naszej duszy.

, Ciastek
, Ciastek

Park przygotował też atrakcje dla najmłodszych. Jest duży plac zabaw oraz alejka z bajkami.

Nie jestem w stanie przekazać Wam wspaniałych doznań jakie budzą we mnie te niesamowite, dzikie zwierzęta. Mądrość ukryta w ich oczach, przełamywanie lęku przed podejściem do ręki, szorstkie języczki i mokre nosy sarenek, to wszystko nie do opisania. Jak będziecie w okolicy Ustronia, koniecznie zajrzyjcie do Leśnego Parku Niespodzianek.

, Ciastek
, Ciastek
, Ciastek
, Ciastek
, Ciastek
, Ciastek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
09 październik 2013 14:18

Bardzo ładnie opisałeś swoją wycieczkę Ciastku! Leśny Park w Ustroniu to interesujące miejsce tym bardziej, że zwierzaki nie siedzą zamknięte w klatkach, a mają dużo przestrzeni. Pokaz lotu ptaków, Aleja bajkowa i mozliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami to ogromne atuty tego miejsca. Warto go odwiedzić wiosną, latem a nawet zimą!

Dla mnie relacja i zdjęcia na piatkę, co też niniejszym wpisuję.

Pozdrawiam :-)

marian
09 październik 2013 13:35

Super miejsce.

mokunka
09 październik 2013 13:13

Leśny Park Niespodzianek  super, rewelacyjne miejsce w Ustroniu. Bardzo dużo turystów go odwiedza. Frajda ,nie tylko dla osób z małymi dziećmi 🙂.

   Byłam parę razy. Ostatnio w śnieżnej bieli go oglądałam i muszę przyznać, że w każdej porze roku jest tam pieknie. Ekologicznie i ciekawie. Fajnie tak obcować ze zwierzętami prawie  "oko w oko".

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,5823,zimowy---lesny-park-niespodzianek-w-ustroniu.html

Danusia
09 październik 2013 13:02

Park widziałam z daleka,bo gdy tam byliśmy lalo akurat jak z cebra. A szkoda,bo miejsce sympatyczne.

Ela
09 październik 2013 12:50

Witamy. Super miejsce. Akurat na rodzinne wypady. Zdjęcia super.

Anna Piernikarczyk
09 październik 2013 12:41

Oscypki z żurawiną to są już wszędzie w Polsce 🙂 My mieliśmy w Tarnowskich Góach na Gwarkach i były całkiem samczne i niedrogie, ale jasne Ustroń ciekawy i warto odwiedzić, byliśmy w Ustroniu i na Równicy, ale tak dość na szybko, przydałoby się posmakować to miejsce dłużej 🙂

Ciastek
09 październik 2013 12:35

W Ustroniu jest wiele innych atrakcji 🙂 Wjazd na Czantorię kolejką krzesełkową, wieża widokowa na Czantorii, szlaki turystyczne, Park linowy na Równicy i oczywiście oscypki z grilla z żurawiną 😁

Warto się wybrać na kilka dni, na pewno nikt nie będzie się nudził.

Anna Piernikarczyk
09 październik 2013 12:28

Witamy 🙂 Super wycieczka 🙂 ciągle czekam na podróż w to miejsce, jeszcze nie byliśmy

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023