, Ela
, Ela

Sudeckie wędrowanie- Chatka Górzystów

Komentarze 9
2013-09-29

Pogoda śliczna, słoneczna chociaż chłodna i wietrzna. Ale szkoda siedzieć w domu. Trzeba wykorzystać taką okazję. Zgarniam starszego syna , zgodził się za obietnicę że to ja naniosę drzewa do pieca hihi. Młodszy na trzy dniowym rajdzie Karkonowskim Młodzieży, córa już w Szczecinie rozpoczeła kolejny rok akademicki🙂.

Żeby nie przemęczać za bardzo mojego wielkoluda wybieramy się na Chatkę Górzystów. Trasę rozpoczynamy od Rozdroża Izerskiego. Łatwo się dostać do niego bo znajduje się przy drodze z Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby. Samochód zostawiamy na parkingu i ruszamy żółtym szlakiem. Droga jest ładna, łatwa i odnowiona. Dobrze oznakowana. Co jakiś czas mijamy leśne strumyki z uroczymi wodospadzikami, lub piekne widoki na góry. Cała trasa prowadzi przez las i trwa około 2,5 godziny spokojnego marszu. Na trasie mało turystów ale za to sporo rowerzystów.

, Ela
, Ela

Po mało (o dziwo) wyczerpującym marszu, dochodzimy do "Chatki Górzystów". Jest to jedyny budynek po dawnej osadzie Gross-Iser. Obecnie znajduje się tu schronisko, kiedyś była to szkoła. Miejsce jak z bajki, dookoła tylko lasy i góry, w pobliżu brak innych zabudowań. Tu można odpocząć od cywilizacji. Prąd pojawia się od wielkiego dzwonu. Więc wieczory przy świecach i latrkach, najpiękniejsze przy gitarze i wśród ludzi gdzie każdy jest twoim przyjacielem.

Trzeba samemu napalić w piecu, spać w wieloosobowych pokojach we własnym śpiworze.Na lubiących gotować, czeka polowa kuchnia. Miejsce idealne na piesze wędrówki. Stąd dojdziemy na Polanę Izerską, Orle, Stóg Izerski. Na jazdę rowerem a zimą na biegówki. Schronisko czynne cały rok. Nie nadaje się dla tych co lubią SPA i luksus. Niestety w komórkach brak zasięgu a jak już go złapiemy to czeska sieć się pokazuje🙂. Całą 8 km trasę pokonać można jedynie na własnych nogach, lub rowerem. Ale warto, bo cisza i widoki są bezcenne.

, Ela
, Ela

Ps. Z góry przepraszam za jakość fotek, ale robione są telefonem bo aparaty rozjechały się w inne regiony🙂.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
08 październik 2013 16:42

Piękne jesienne widoki, jak dawno ja tam byłem. Bardzo dziękuję za widoki. Za tydzień jadę do jesiennej Szczawnicy. Będą zdjęcia - polecam Tadek.

Maciej A
03 październik 2013 10:17

Pięknie, kolorowo i słonecznie

jak marzenie

pozdrawiam

Danuta
03 październik 2013 09:10

[cytuj autor='M Ela']A jak przy tak ładnej pogodzie siedzieć w domu. Trzeba chwytać słoneczne chwile.  [/cytuj]

Standardowo piątka już na "dzień dobry". Aż mi żal, że będąc w Rabce, nie porobiłam zdjęć, a widoki były przecudne. No, ale nie zawsze jest taka mozliwość.

Słoneczne promienie doskonale ujęłaś Elu w swoich opowieściach i na zdjęciach również. Jesień coraz szybciej wkracza i trzeba chwytać każdą chwilę żeby się nacieszyć jej kolorami.

Piękne te Góry Izerskie! Pozdrawiam :-)

 

 

marian
02 październik 2013 23:02

Cisza,spokój,piękne widoki i cóż więcej pragnąć. Wspaniale.

Ela
02 październik 2013 21:52

A jak przy tak ładnej pogodzie siedzieć w domu. Trzeba chwytać słoneczne chwile. 

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
02 październik 2013 21:50

znowu ladnie powedrowalas Elu.

 

Nie posiedzisz  , nie posiedzisz w domu  - no ni dobrze

 

Pozdrawiam Karol 

 

 

Anna Piernikarczyk
02 październik 2013 20:54

Nie przepraszaj, bo cudne te fotki 🙂 Piękne miejsce, faktycznie dla prawdziwych turystów jak Ty, i Twoja rodzinka 🙂 Świetnie, gratki!

Danusia
02 październik 2013 20:18

Fantastyczne jesienne fotki z sudeckiego wędrowania. Kolejny ciekawy zakątek regionu jaki przezd nami ,Elu,odkrywasz. Dzięki wielkie:-)

mokunka
02 październik 2013 20:12

Kolejna  twoja wyprawa Elu i cudne jesienne foty 🙂 Piękne tereny, piękna wędrówka🙂

Ostatnio edytowany: 2013-10-02 21:34

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023