, Tomasz Sładkowski
, Tomasz Sładkowski

Z dzieckiem na Górę Zborów

Komentarze 9
2013-08-15

Jednodniowa wycieczka z naszą (w tym czasie 2-letnią) córką na Górę Zborów - jedno z dwóch wzgórz leżących na terenie powstałego w wyniku wywłaszczenia rodziny Welonów rezerwatu przyrody nieożywionej Góra Zborów na terenach wsi Podlesice w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jej bezleśny wierzchołek, zakończony zbudowaną podczas okupacji hitlerowskiej wieżyczką triangulacyjną, jest znakomitym punktem widokowym - najwyższym wzniesieniem w byłym województwie częstochowskim -- 462 m n.p.m. Procesy krasowe ukształtowały liczne wapienne ostańce, jaskinie i leje krasowe.Wycieczkę zaczynamy od wsi Podlesice. po drodze mijamy wejście do jaskini Głębokiej ( można ją płatnie pozwiedzać pod opieką przewodnika. Zwiedzanie podstawowej trasy turystycznej z zaaranżowanym oświetleniem, omówienie ekspozycji dotyczącej genezy jaskini, szaty naciekowej, działalności człowieka w jaskiniach okolic Podlesic oraz przejście przez podziemny labirynt korytarza Esso i zwiedzanie Sali za Esso z bogatą szatą naciekową zajmuje około 40 min. grupa od 5 do 30 osób. Następnie niezbyt wymagającą ścieżką wchodzimy na szczyt Góry Zborów (chodzi tam pani z kasą pobierająca opłaty za wejście na teren rezerwatu 2zł. od osoby). Nasza córka trochę deptała sama trochę trzeba było ją nosić, wózkiem niestety nie polecamy (chyba że pompowane duże koła), ale ze względu na małe odległości nie jest potrzebny.

Zapraszamy na naszą stronkę po więcej propozycji wycieczek z dziećmi:

Góra Zborów, Tomasz Sładkowski
Góra Zborów, Tomasz Sładkowski

http://www.naszymioczami.republika.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
29 wrzesień 2013 19:53

Tomku - fajna wyprawa z najmłodszym turystą. I jak zawsze ciekawy filmik 🙂

Maciej A
29 wrzesień 2013 19:45

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']To chwała dla Cioci 🙂 [/cytuj]

chwała i wdzięczność nieustająca

Anna Piernikarczyk
27 wrzesień 2013 18:48

To chwała dla Cioci 🙂

Maciej A
27 wrzesień 2013 17:09

Fajna wyprawa z maluchem,

Jak miałem 3,5 roku Ciocia zabrała mnie na spacer do Doliny Chochołowskiej i choć przecież nie ma szans żebym to pamiętał, ale jakby echo emocjonalne zakorzeniło się...

bakcyl długo utajniony później się ujawnił i już mnie nie opuszcza...

pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku

marian
27 wrzesień 2013 13:23

 Piękny filmik. Fajnie obejrzeć miejsce gdzie niedawno się było.

Danusia
26 wrzesień 2013 20:19

Fajna wyprawa i jeszcze z dzieckiem:-) Dobrze wiedzieć,że jest to możliwe. Może kiedyś z wnusią się wybierzemy?

Tomasz Sładkowski
26 wrzesień 2013 17:13

dziekuje bardzo ... a co do zdjęć to jest ich tam przecież cały film :-D

Anna Piernikarczyk
26 wrzesień 2013 16:25

Bardzo ładnie, ale przydało by się więcej zdjęć 🙂

Ela
26 wrzesień 2013 14:48

Super. I ważne że z dzieckiem. Brawo

Zwiedzone atrakcje

podlesice

góra zborów

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021