, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Zakopane

Komentarze 0
2008-10-13
Zakopane jako miasto jest chyba najpiękniej położonym miastem w Polsce. Miasto leży u samych stóp Tatr, stąd też prowadzą najlepsze szlaki turystyczne w Polskie Tatry. Naszą wycieczkę po Zakopanym rozpoczęliśmy od zwiedzenia przepięknej kaplicy pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce. Kaplica znajduje się po lewej stronie drogi jadąc w kierunku Palenicy Białczańskiej. Niewiele przed nią można zobaczyć chyba najsłynniejszą willę pod Tatrami czyli wille "Pod Jedlami". Niestety dostęp do jej wnętrza jest zakazany. W najstarszej części Zakopanego znajduje się drewniany kościółek z XIX wieku wraz ze starym cmentarzem na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają m.in. Kornel Makuszyński, Tytus Chałubiński i Stanisław Witkiewicz. Nieopodal jadąc dalej w kierunku Kir możemy podziwiać willę "Koliba", w której znajduje się muzeum stylu zakopiańskiego.
, Dariusz Lipka
Zakopane, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Willa Koliba, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Willa \
Kaplica na Jaszczurówce, Dariusz Lipka
Kaplica na Jaszczurówce, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022