Magurka
Magurka

Magurka Wilkowicka i Łodygowice

Komentarze 8
2013-08-22

Jak byliśmy w Informacji Turystycznej w Ślemieniu, to zaopatrzylismy się w rózne materiały promocyjne i w nich znalazłam informację, że na Magurkę Wilkowicką da się wjechać samochodem. Jako, że nasze dzieci jeszcze niezbyt górskie, a widoków brakuje, postanowiłam to wykorzystać i zaplanowaliśmy taką wycieczkę.

Co prawda na dole był znak zakazu i jechaliśmy trochę z duszą na ramieniu, ale szkoda nie wykorzystać takiej okazji. Zaparkowaliśmy kilkaset metrów od schroniska i dalej już pieszkom do Schroniska 🙂 Widoki z polany podszczytowej Magurki są bardzo ładne, widac Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego naprzeciw, potem szereg beskidzkich szczytów i widok z tej strony kończyła Babia Góra - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego.

Schronisko na Magurce
Schronisko na Magurce

Z drugiej strony widok rozciąga się na Beskid Mały i popularną Górę Żar, ledwo ledwo ale było widać zbiornik na szczycie. Malownicze miejsce. Za schroniskiem znaleźliśmy węzeł szlaków turystycznych , a jeszcze dalej pyszne jagódki 🙂

Z Magurki zjechalismy nie na główną drogę z Bielska do Żywca, ale zatyłami przejechaliśmy do Łodygowic, małej miejscowości z ładnym pałacem i ciekawym drewnianym kościółkiem Szymona i Judy Tadeusza.

Magurka Wilkowicka
Magurka Wilkowicka
Na Magurce Wilkowickiej
Widok z Magurki
Magurka
Ne jagódkach
Widok z Magurki na Górę Żar
Trasy biegowe na Magurce
Szlaki na Magurce
Magurka Wilkowicka
Magurka
Łodygowice
Pałac w Łodygowicach
Rynek w Łodygowicach
Kościół Szymona i Judy Tadeusza
Kościół w Łodygowicach
Łodygowice

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
29 sierpień 2013 23:22

Ładne tereny jeszcze nam nieznane.

mokunka
29 sierpień 2013 23:15

Beskidy zawsze piekne, co widać na fotach. Fajnie i rodzinnie Aniu 🙂

Ela
29 sierpień 2013 20:17

Bardzo ciekawe miejsce, dla mnie totalnie nie znane. Ale po to mamy PSz żeby poznawać takie perełki na naszej piknej Ziemi.

Anna Piernikarczyk
29 sierpień 2013 16:25

Hehe dzięki 🙂 To faktycznie mało popularny region, choć ludzi trochę się przewinęło na szczycie

Danusia
29 sierpień 2013 16:21

Piękne zdjęcia Aniu i fantastyczne górskie widoki. Nazwy mało mi mówią,słabo znam ten region,tym chętniej czytam opis.Jak zwykle, gdy przegladam fotki twoich córeczek-uśmiecham się:-) Są takie radosne,szczęśliwe,a i mama jak ich starsza siostra:-) Super!

Roman Świątkowski
29 sierpień 2013 14:36

Pięknie bo super widoki. Fajnie bo bo lubię takie klimaty jak góry. Bąba bo z rodziną.

Anna Piernikarczyk
29 sierpień 2013 14:27

Cała Polska 🙂 Dzięki 🙂

marian
29 sierpień 2013 14:19

Wspaniała wycieczka .Ile tych mało znanych a ciekawych miejscowości.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Łodygowice

Łodygowice

Magurka

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022