, marian
, marian

Zamek Topacz

Komentarze 6
2013-08-24

Kompleks pałacowo- parkowy znajduje się 3 km od Wrocławia.Cały kompleks obejmuje kilka budynków-części hotelowej z pokojami,część restauracyjno-hotelową,część bankietową z Salą Kominkową i Kolumnową,Dom Ogrodnika i Warsztat. Zamek jest jeszcze w trakcie remontu,gdzie ma być niebawem rezydencją z luksusowymi apartamentami.Cały obiekt to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Można pospacerować po rozległych ogrodzonych zielonych terenach. Dla miłośników motoryzacji w dawnej Powozowni urządzono Muzeum Motoryzacji.Znajdują się tam prawdziwe kolekcjonerskie perełki. Wszelkie informacje o pojazdach udziela Kusztosz, który w ramach ceny biletów opowiada o muzealnych eksponatach.Co roku w sierpniu organizowany jest tu Zlot Miłośników Starych Samochodów.O tym pięknym obiekcie dowiedziałem się dzięki Psz. z wycieczki Doroty i Krzysztofa. Bardzo mile spędziliśmy dzień.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
28 sierpień 2013 13:01

Fajne miejsce zamek, szkoci, stare samochody, Junak - super.

Ela
28 sierpień 2013 08:06

Fajne miejsce, blisko a nigdy nie byłam. Szkoda. Trzeba się wybrać. Świetne zdjecia. 

Krzysztof Dorota
28 sierpień 2013 00:01

Marian fajnie że odwiedziliście zamek Topacz byliśmy tam oczywiscie świetne miejsce dzieki że wspomniałes że to dzięki naszej relacji na PSz pozdrawiamy 🙂)))

Danusia
27 sierpień 2013 21:22

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym miejscu.Bardzo ciekawy opisik i fajne foty.

mokunka
27 sierpień 2013 16:35

Ooo, całkiem fajne zamczysko.  Nie byłam, zazdraszczam! Alez nam sie Marian rozkreciłes . Dużo zwiedzasz i fajnie, ze nam to opisujesz.

pozdrawiam🙂

Anna Piernikarczyk
27 sierpień 2013 14:08

Za wcześnie weszłam, jeszcze ni ma zdjęć ni relacji 🙂 Poczekamy!

 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022