, violus
, violus

Przed siebie

Komentarze 4
2013-05-26

Ładna pogoda więc w drogę po pewnych perypetiach (droga w budowie )dotarliśmy do parkingu w miejscowości Dobrzączka .płatny -5 zł.Było wcześnie więc miejsca dużo.Piękną alejką doszlismy do pawilonu i kasy .Bilety kupiliśmy bez rezerwacji co nas bardzo ucieszyło.wejścia o pełnych godzinachitylko z przewodnikiem.Odkryta w 1963 roku a udostępniona do zwiedzania w1982 roku robi niesamowite wrażenieJest mniejsza od Jaskini Niedzwiedziej w Kletnie ale (ma takie mam wrażenie )więcej stalaktytów i stalagmitów.Po zwiedzaniu zostało nam sporo czasu więc odwiedziliśmy skansen wsi kieleckiej w Tokarni.Trafiliśmy na festyn było bardzo fajnie.Wdrodze powrotnej skręcilismy do Nagłowic owiedzić Reja. Dworek ładny ,park zadbany ale w środku pusto tylko pare gablot szkoda.Wycieczka dla mnie udana.

, violus
, violus
, violus
Nagłowice dworek, violus
pomnik, violus
Nagłowice, violus
alejka , violus
pawilon wejściowy, violus
w skansenie Tokarnia, violus
Festyn, violus
kościół w skansenie, violus
stare chaty w skansenie, violus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
18 sierpień 2013 20:36

Świetne miejsce, a skanseny są super, wiele mozna się z nich nauczyć. Super🙂

marian
18 sierpień 2013 20:21

Lubie zwiedzać skanseny. W Tokarni jeszcze nie byłem.

mokunka
18 sierpień 2013 18:25

Jaskinię Raj  i Tokarnie zaliczyłam w tym roku. W Nagłowicach tym razem sie nie zatrzymywałam.

Właśnie dzieki Twojej wycieczce przypomnialam sobie, że mam jeszcze sporo ze świętokrzyskiego do wstawienia na PSz. Zaraz szukam fotek z Tokarni🙂

pozdrawiam🙂

 

Danusia
18 sierpień 2013 18:01

Świetna wycieczka.Też niedawo byłam u Reja:-) Jasknię i tokarnie zostwiałam sobie na kolejny raz w świętokrzyskiem.

Zwiedzone atrakcje

Jaskinia Raj koło Kielc

Jaskinia Raj koło Kielc

Tokarnia

Tokarnia

Nagłowice.

Nagłowice.

Jaskinia Raj

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021