Karkoszczonka, Tomasz Sładkowski
Karkoszczonka, Tomasz Sładkowski

Z wózkiem na przełęcz Karkoszczonka

Komentarze 4
2013-08-04

Przełęcz Karkoszczonka (729 npm) to głęboka przełęcz w głównym grzbiecie Beskidu Śląskiego między Beskidem (860 m n.p.m.) na południu a Trzema Kopcami(1082 m n.p.m.) na północy.
Jeśli pominąć Bramę Wilkowicką, jest Karkoszczonka najniższym punktem w wododziale Wisły (tu: Brennicy) i Soły (tu: Żylicy) na terenie Beskidu Śląskiego. Tym samym jest najniższym i najwygodniejszym przejściem między Szczyrkiem a Brenną, używanym zresztą przez miejscową ludność od wielu wieków. Od strony wschodniej, ze Szczyrku, na przełęcz wyprowadza droga wiodąca doliną potoku Biła, natomiast od strony zachodniej, z Brennej Bukowej - droga wiodąca dolinką źródłowego cieku Brennicy. Właśnie tę drogę obraliśmy do podejścia na przełęcz. Prawie cała droga to asfaltowy trakt biegnący w lesie, tylko ostatnie 10 minut to szutrowe podejście, ale wózek bez dziecka spokojnie można popchać ;-)

Z wózkiem na przełęcz Karkoszczonka, Tomasz Sładkowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
17 sierpień 2013 11:14

Fajna wyprawa.

mokunka
17 sierpień 2013 10:16

Tomku, jak zawsze fajna wyprawa , z najmłodszym krajtroterem🙂 super! A filmik sie fajnie ogląda 🙂

pozdrawiam 🙂

Danusia
17 sierpień 2013 07:40

Praktyczna informacja dla turystów z małymi dziećmi i fajne miejsce na wyprawę.

Ela
17 sierpień 2013 07:23

Fajna relacja, ciekawe miejsce. Super. Pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021