Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia

Na planie filmowym Rancza

Komentarze 7
2013-07-31

Wracając do domu z naszego świętokrzyskiego urlopu nadrobiliśmy nieco kilometrów,by zajrzeć do niewielkiej miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Do niedawna była to wieś jak wiele innych w Polsce. Od jakiegoś czasu jest to jedna z najbardziej znanych wsi,a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo-Wilkowyje. To własnie w Jeruzalu kręci się większość scen filmowych. I rzeczywiście,wjeżdżając do Jeruzala od razu poznajemy miejsca dobrze znane z ekranu. Centrum miejscowości to słynny placyk ze sklepem,przed którym, na niebieskiej ławeczce siedzą sobie Pietrek,Solejuk,Hadziuk i Japycz.Popijają wino Mamrot i gawędzą o życiu. W sklepiku faktycznie można kupić wino Mamrot z Wilkowyj,za całe 5 zł!!!:-) Interes się kręci,bo nie ma turysty,który nie kupiłby tego jabcola i nie zrobiłaby sobie fotki na słynnej ławeczce. Z ławeczki widać drewniany kościółek,który także wielokrotnie pojawia się w serialu. W sumie na codzień spokojna,cicha miejscowść.Jeruzal,filmowa ciekawostka w drodze powrotnej do domu.

Jeruzal, Danusia
Mamrot, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
22 sierpień 2013 22:29

Jaka szkoda,że wcześniej nie wiedziałam o tym! Z całą pewnością zatrzymalibyśmy się i tam.Może jeszcze kiedyś zdarzay się taka okazja:-) Dziękuję Tomku za informację.

Tomek
22 sierpień 2013 22:10

Danusiu - bardzo fajny opis i fotki. Jadąc do Jeruzala zapewne mijałaś miejscowość Latowicz - tamtejszy urząd gminy "udaje" w serialu siedzibę wójta, a niedaleko urzędu, tuż przy drodze stoi serialowy dom wójta/senatora. To również miejsca godne pamiątkowej fotki.  

Danusia
11 sierpień 2013 21:25

Do tej pory i ja nie wiedziałam o tym miejscu.Ale tuż przed naszym powrotem przypadkiem trafiliśmy na program w tv o Jeruzalu.Pomyśleliśmy sobie,czemy by tam nie zajrzeć? Jak pomyśleli-tak i zrobili;-) I pomamrotali:-)

marian
11 sierpień 2013 13:21

Mój ulubiony serial. Mocny ten mamrot-aż 9 procentowy.Tak jak Maciej też bym pomamrotał.

Maciej A
11 sierpień 2013 12:19

i ja bym sobie pomamrotał na ławeczce :-)

pozdrawiam

Ela
11 sierpień 2013 12:16

Super. Ja czasami zerkne na Ranczo. Fajnie zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Świetne zdjęcia.

Anna Piernikarczyk
11 sierpień 2013 11:44

Hehe super, nie oglądam tego serialu, więc nie znam Jeruzala, nawet nie wiedziałam, że jest w Polsce miejscowość o takiej dziwnej nazwie 🙂 Ale jak ktoś ogląda to pewnie fajnie sobie zobaczyć 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Jeruzal

Jeruzal

Plan filmowy Rancza

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023