Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej

Moszna

Komentarze 6
2013-08-01

Moszna to bardzo popularny i piekny zakątek, jeden z ładniejszych miejsc w województwie opolskim. Chcieliśmy tu już od kilku miesięcy przyjechać, a droga do Kotliny Kłodzkiej okazała się super okazją. Zamek w Mosznej jest cudowny i bajkowy, nie pamiętałam też, że jest taki ogromny! Już chyba każdy wie, że kryje 99 wieżyczek i porównywany jest do zamków Disneya.

Można zakupić bilet do parku wokół zamku, albo też do wnętrz (zwiedzanie z przewodnikiem), my weszliśmy tylko do parku, żeby dobrze sobie zamek z bliska pooglądać. Do środka weszliśmy również, ale po to, by kupić pamiątkowy magnesik (z wyprawy do Kotliny przywieźliśmy ich aż 12 !). Wnętrza kryją Hotel. Medyczne usługi natomiast przeniosły się do nowowybudowanego obiektu.

Moszna zamek
Moszna zamek

Pod zamkiem natomiast działa historyczna Stadnina Koni Moszna, która prowadzi hodowlę koni olimpijskich. Mozna tu kupić pięknego konia, ale wiadomo, to dla wybrańców 🙂 Natomiast każdy może skorzystac z jazdy konnej. Jest też Mini Zoo dla najmłodszych. Wejście na teren Stadniny odbywa się w ramach biletu do parku zamkowego w Mosznej.

Zamek Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna
Moszna zamek
Stadnina Koni Moszna
Stadnina Koni Moszna
Moszna - Mini Zoo
Moszna mini zoo

Komentarze

Zostaw swój komentarz

zamek w Mosznej k Krapkowic ( opolskie ) odwiedzilem kilka lat temu ( 2 razy ) , wczesniej byl mi tez znany . ...Obecnie niektorzy tzw. celebryci pokazuja ten wspanialay obiekt ,jakby odkryli Ameryke w m . d. e . Natomiast w programie TV "Kocham Cie POlsko "byla pytanie o Mosznej " Ile wież ma zamek w Mosznej i co i NIC NIKT nie wiedzial wraz z tymi mlodymi co zasiadywali wsrod publiki . Bo to sa tacy turysci z rodzaju - wyjechac do Egiptu , Tunezji a w Krakowie nie byli. tzw. Turyści za dyche "/. Podpowiedz. ----- . 99 wiez ma zamek w Mosznej bo od 100 wlasciciel musial miec zaciezne wojsko . Komnat w zamku jest tyle ile dni w roku 365 . ................................... Karol Barsolis

Krzysztof Dorota
10 sierpień 2013 23:01

Aniu Moszna jest super fajnie że ją odwiedziliście i nawet obfociłaś mojego lwa he he pozdrawiamy.

marian
10 sierpień 2013 22:39

Piękny zamek . Byłem  w tym roku. Wspomnienia wracają. 

Maciej A
10 sierpień 2013 21:18

Piękne miejsce

zdjęcia jak zwykle...

pozdrawiam

 

Ela
10 sierpień 2013 18:58

Super rodzinna wycieczka. Bardzo ładne zdjęcia. Zamek śliczny. Nigdy nie byłam. Pozdrawiam.

Danusia
10 sierpień 2013 13:53

Rzeczywiście,zamek jest przepiękny,jakby wyjęty z bajki. A fotki jakie tam zrobiliście są po prostu urocze:-) I dzieczaczki maja radosne ,zadowolone minki:-)Wspaniała wycieczka,aż chciałoby się tam być. Może kiedyś?

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021